Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2018r. XX Niedziela Roku

1. Msza św. w dni powszednie w kościele parafialnym w środę o 18.00. i sobotę (ślubna) o godz. 16.00.

2. Przeżywaliśmy wczoraj dożynki bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszego święta. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła oraz za piękną dekorację dożynkową. Dziękuję Paniom, które pletły wieniec żniwny. Dziękuję za wykoszenie trawy na placu przed kościołem. Dziękuję Panom za powieszenie banera dożynkowego. Dziękuję również Paniom i Panom bezpośrednio zaangażowanym w ustrajanie wioski i boiska, a także w serwowaniu ciepłych posiłków i ciasta. Za organizację i wszelką pomoc wszystkim niech Dobry Bóg wynagrodzi. Dziękuję zaproszonym gościom i przedstawicielom kościołów filialnych za przybycie.

3. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

4. Zebrana kwota na remont dachu nad zkrystiami zwiększyła się o 160zł. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży fantów na dożynkach. Bóg zapłać za ten dar. Obecnie zebranych jest 2130zł.

5. W środę obchodzimy wspomnienie liturgiczne NMP Królowej.

6. W przyszłą Niedzielę obchodzimy liturgiczną Uroczystość NMP Częstochowskiej.

7. Proszę rodziców dzieci z klasy II, III, VI, VII, VIII i III gimnazjum o zapisywanie uczniów na katechezę parafialną przygotowującą do przyjęcia sakramentów pokuty i pojednania, Eucharystii i bierzmowania. Młodzież ponadgimnazjalna i dorośli, którzy nie przyjęli jeszcze bierzmowania, a chcieliby to uczynić proszę się do mnie zgłosić.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.