OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.05.2018r. ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha świętego, kończymy okres wielkanocy.
2. Dzisiaj w Lutkowie i Starzycach dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. W Białym tygodniu zapraszam dzieci wraz z rodzicami na Mszę św.: Lutkowo – 16.30., Starzyce – 17.15. (poniedziałek, wtorek i środa).
3. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud przygotowania dzieci do przyjęcia sakramentu komunii i za wystrój kościoła i kaplicy.
4. Jutro, uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji: Msze św. w naszej Parafii: Linówko godz. 10.00., Biała – 15.00., Lutkowo – 16.00., Starzyce – 17.00., Długie – 18.00.
5. Nabożeństwa majowe w Długiem o godz. 19.00. na filiach po Mszy św.
6. W sobotę 26 maja przypada Dzień Matki zatem wszystkim Mamom składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, szacunku, miłości i dobroci od dzieci.
7. W przyszłą Niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont plebanii. Dół plebanii jest wyremontowany i na tym etapie wstrzymamy prace remontowe na plebanii. Teraz naglącą sprawą jest remont prezbiterium i odkrycie zamurowanych okien w Kościele. Potrzebuję rady fachowców budowlanych co do tego remontu i chętnych parafian do pomocy. Można się do mnie zgłaszać.
8. Solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkich łask.
9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.