Ogłoszenia duszpasterskie 20.06.2021 XII Niedziela zwykła

1. Ze względu na dzisiejszy upał zmieniłem godziny odprawiania Mszy św.
2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc w organizacji letniego wypoczynku dla dzieci z biednych rodzin. Wypoczynek organizuje Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Za dar serca serdecznie dziękuję.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe w kaplicy na plebani.
4. Nabożeństwo czerwcowe na filiach po Mszy św. w dni powszednie.
5. W czwartek 24.06. liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. w Lutkowie o godz. 17.00.
6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii.
8. Zapowiedzi przedślubne: Wolański Sebastian, kawaler, zam. Starzyce i Cetner Aleksandra, panna, zam. Szczecin.

Całodobowa adoracja i modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych odbędzie się z 30 czerwca na 1 lipca (ze środy na czwartek), Adoracja rozpocznie i zakończy się Mszą św. w kaplicy na plebani o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie miała miejsce w kaplicy na plebanii. Ministranci w najbliższych dniach przejdą po domach z listą, na której będą wypisane godziny adoracji. Bardzo proszę, aby wszyscy parafiane wybrali sobie godzinę adoracji także nocną i przyszli na modlitwę. Zaproszeni są również do wspólnej modlitwy parafianie z Lutkowa, Białej, Linówka i Starzyc.
W Niedzielę 8 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość 30 rocznicy nawiedzenia naszej parafii przez kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W tamtym czasie było to doniosłe i piękne wydarzenie religijne, chciejmy aby i ta rocznica miała taki charakter. Po uroczystej Mszy św. przewidziany jest piknik rodzinny. Bardzo proszę, aby wszyscy parafianie włączyli się w organzację naszej uroczystości i we wspólne świętowanie. Wiem, że jest to szczególny czas pracy dla rolników, ale to wszystko da się pogodzić. Niech będzie to dzień modlitwy o jak najlepsze zbiory i o błogosławieństwo w pracy na roli. Miesiąc lipiec będzie szczególnym czasem modlitewnego przygotowania się do naszej uroczystości, aby z odpowiednim nastawieniem wejść w rekolekcje maryjne, które będziemy odprawiać od 5 do 7 sierpnia.
I jeszcze jedna sprawa. Mamy w naszej miejscowości Długie Ochotniczą Straż Pożarną, mężczyźni zawsze gotowi śpieszyć z pomocą poszkodowanym i potrzebującym pomocy. Mimo własnej pracy zawodowej, troski o własne rodziny znajdują również czas na prace na rzecz wioski i kościoła parafialnego. Własną pracą wyremontowali remizę, wystarali się o nowy samochód strażacki. Mój pomysł jest taki, aby zadośćuczynić strażakom za ich postawę, kupimy im do remizy figurę św. Floriana Patrona strażaków, którą poświęcimy 8 sierpnia w czasie naszej uroczystości. Ofiary będzie można składać do kopert, które można wziąć przy wyjściu z kościoła i złożyć w najbliższe niedziele na tacę lub na plebani. Za dobroć serca i życzliwość składam serdeczne Bóg zapłać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.