Ogłoszenia duszpasterskie 20.10.2019r. XXIX Niedziela zwykła.

1. Miesiąc październik z woli Ojca Świętego Franciszka jest w Kościele Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, w ramach tego miesiąca dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie. Ojciec Święty Franciszek ogłosił ten szczególny czas, „aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa”. Wyraził przy tym pragnienie, „aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”. W przyszłą Niedzielę na zakończenie tygodnia misyjnego będą zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na misje.
2. Dzisiaj zgodnie z uchwałą KEP odbywa się w kościele w Polsce liczenie wiernych.
3. We wtorek 22 października w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II z tej okazji w naszym kościele odprawimy nabożeństwo różańcowe z rozważaniami św. Jana Pawła II o godz. 18.00.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00, następnie Msza św.
5. Msza św. i różaniec na filiach wg planu tygodniowego.
6. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem, czytelnie wypełnione składamy na tacę lub w zakrystii. W tym roku 10% ofiar wypominkowych jest przeznaczonych na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z naszej Archidiecezji.
7. Intencje Mszy św. na 2020 rok można zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w biurze parafialnym.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii. W tym miesiącu rozpoczął uprwniony elektryk renowację instalacji odgromowej. Na dzień dzisiejszy została zrobiona instalacja na kościele w Białej (koszt 600zł) i na plebanii (koszt 400zł). W najbliższe soboty będą wykonana renowacja w kościele parafialnym i na filiach.
10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Plan nabożeństw jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
11. W Niedzielę 3 listopada będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Biskupa Henryka Wejmana, który nas odwiedzi w ramach wizytacji kanonicznej. Na Mszy św. w kościele parafialnym udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Z racji na zbieg tych uroczystości został zmieniony plan odprawiania nabożeństw. Jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.