Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020r. IV Niedziela Adwentu.

1. W minionym tygodniu zakończyły się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich uczestniczących.

2. Czwartą Niedzielą adwentu wkraczamy w ostatnie dni przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3. W czwartek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. O zmierzchu zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zadbajmy o szczególny duchowy i religijny wymiar wieczerzy wigilijnej. Zacznijmy od odczytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, złóżmy sobie życzenia i podzielmy się opłatkiem – symbolem jedności, miłości i pokoju. Śpiewajmy wspólnie kolędy i pastorałki. Pamiętajmy, aby wigilijna wieczerza miała charakter postny. Nie używajmy alkoholu.

4. Msze św. pasterskie będą odprawiane: w Lutkowie o 20.30.; w Białej o 22.00.; w Długiem o 24.00.

5. W piątek 25.12. Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawiane wg zmienionego planu: Linówko – 9.00.; Biała – 10.15.; Długie – 11.30.; Lutkowo – 13.00.; Starzyce – 14.30.

6. W sobotę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i w Niedzielę w święto Świętej Rodziny Msze św. wg wyżej przedstawionego planu.

7. W Niedzielę w święto Świętej Rodziny będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla rodzin a małżeństwa odnowią przysięgę małżeńską.

8. Bardzo proszę o przygotowanie świątecznych dekoracji w kościołach naszej parafii.

9. Ze względu na zagrożenie pandemiczne i polecenie Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – kolędowe odwiedziny w tradycyjnej formie w okresie Bożego Narodzenia nie odbędą się. Wizyta duszpasterska dotąd zwana kolędą w domach parafian odbędzie się w innym możliwym terminie. O zmienionej formie kolędy poinformuję w Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.