Ogłoszenia duszpasterskie 21.02.2021r. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu.

W Ewangelii usłyszymy jak Szatan nakłaniał Jezusa do zamiany kamieni w chleb. Jezus w niewyobrażalny dla ludzkiego umysłu sposób zamienia w swoim zmartwychwstaniu „kamień” śmierci w „chleb” dla nas. Przez swoją śmierć Jezus staje się chlebem eucharystycznym. Zwycięstwo Jezusa nad pokusą i śmiercią staje się udziałem wierzących w sakramentach i zamienia ich serca kamienne w serca z ciała.

1. W Wielkim Poście odprawiamy bardzo wymowne i piękne nabożeństwa Gorzkie Żale i Drogę Krzyżową. W poszczególne Niedziele będziemy odprawiać Gorzkie Żale we wszystkich kościołach i kaplicy w naszej Parafii wg ustalonego planu. Drogę Krzyżową odprawiamy w kościele parafialnym w piątek o godz. 18.00. na filiach w dni powszednie sprawowania eucharystii.

2. Do udziału w nabożeństwach zapraszam dorosłych, młodzież szkolną i dzieci z rodzicami. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania proszę aby uczestniczyli w nabożeństwach w kościele miejsca zamieszkania.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, litania do św. Józefa i Msza św. w kościele parafialnym o godz. 16.00.

4. W przyszłą Niedzielę 28.02. Msza św. w Linówku o 8.30, w Starzycach o 13.00, w Lutkowie o 17.00. Biała i Długie bez zmian.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Bolesnej.

6. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom za życzliwość i dar serca złożony dla poszkodowanych rodzin w pożarze w Ściennym. W dwie poprzednie niedziele złożono do puszki 2200 zł. Bóg zapłać. Wczoraj przekazałem pieniądze Pani Sołtys ze Ściennego.

7. Wszystkim parafianom, którzy składają ofiary materialne i duchowe na remont kościoła i utrzymanie parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcam do osobistego praktykowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu. Pamiętajmy również, aby w Wielkim Poście zrezygnować ze spożywania alkoholu i nie uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach, zabawach. Tą abstynencję chciejmy ofiarować w intencji naszej parafii, Ojczyzny i Kościoła Powszechnego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.