Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019r. Zmartwychwstanie Pańskie

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego gromadzimy się w świątyni, aby słuchając Jezusa rozpoznać Go przy łamaniu chleba. On chce nam pokazać, że śmierć nad nim nie ma już władzy, bo umarł dla grzechu raz i żyje na wieki, a przez swoją śmierć zniweczył śmierć naszą. Niech naszej radości nie będzie końca, bo Chrystus zmartwychwstając daruje nam nowe życie w światłości.

 1. Dzisiaj w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św.: Długie 6.00 i 11.00, Biała 6.00., Lutkowo 9.30, Linówko 9.30, Starzyce 11.00.

 1. W Poniedziałek wielkanocny Msze św. wg stałego planu niedzielnego. Tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i Wydział Teologiczny US. Za materialne i duchowe wsparcie serdeczne Bóg zapłać.

 1. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Polska pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią. W przyszłą Niedzielę będą zbierane po Mszach św. ofiary do puszek Caritas.

 1. Msze św. w tygodniu na filiach o godz. 17.00.

 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00.

 3. W sobotę 27.04. przypada 5 rocznica kanonizacji św. papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Na zakończenie oktawy zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom, którzy uczestniczyli w obrzędach Triduum Paschalnego i Rezurekcji. Składam serdeczne podziękowanie Paniom i Panom, którze wykonali świąteczną dekorację, która jest bardzo wymowna i wpływa pozytywnie na przeżywanie tego wielkiego święta. Dziękuję za zrobienie kraty do Ciemnicy i wystrój ciemnicy, za Boży Grób i piękną dekorację kwiatową. Dziękuję za troskę o czystość naszej świątyni i terenu wokół. Dziękuję Służbie liturgicznej za czynny udział w Triduum Sacrum, dziękuję Panom Strażakom za pełnienie służby przy Grobie. Za życzliwość i wszelkie dobro seredecznie wszystkim dziękuję.

 1. Z okazji Świąt Wielkanocnych, proszę przyjąć serdeczne życzenia: Zdrowych, pogodnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 2. Zapowiedzi przedślubne (2).

  Łukasz Białek, kawaler, zam. Lutkowo

  Natalia Tomporowska, panna, zam. Lutkowo.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.