Ogłoszenia duszpasterskie 21.06.2020r XII Niedziela Roku.

1. Nabożeństwa ku czci NSPJ odprawiane są po Mszy św. sprawowanej w poszczególne dni powszednie na filiach i w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam do wspólnej i indywidualnej modlitwy.
2. W środę 24.06. obchodzimy uroczystość: Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00. Jest to również dzień imienin ks. Bpa seniora Jana Gałeckiego – pamiętajmy w modlitwie o księdzu biskupie.
3. W sobotę 27.06. o godz. 10.00. w szczecińskiej Bazylice katedralnej Ks. Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich ośmiu diakonom. W czasie uroczystej Mszy św. będziemy Bogu dziękować za 48 lat istnienia naszej diecezji szczecińsko – kamieńskiej. Zgromadzeni kapłani z całej archidiecezji odnowią przyrzeczenia kapłańskie składane przed laty w czasie święceń kapłańskich. Zachęcam i proszę o modlitwę w intencji nowych kapłanów i za naszą Archidiecezję szczecińsko – kamieńską.
4. Od niedzieli 5 lipca do niedzieli 30sierpnia będzie zmieniony plan odprawiania Mszy św. w niedzielę i dni powszednie. Nowy plan podam w przyszłą Niedzielę.
5. Tradycyjnie od dwóch lat podejmujemy w naszej parafii całodobową adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z postem w dowolnej formie, w intencji „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji. Adoracja i post rozpocznie się w naszej parafii w poniedziałek 29 czerwca Mszą św. o godz. 18.00. a zakończy się we wtorek 30 czerwca Mszą św. i nabożeństwem ku czci NSPJ. W ten sposób w całej Archidiecezji będzie trwać przez 9 miesięcy (18 II – 08.XII) stała modlitwa wstawiennicza i post o powołania. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone listy z godzinami adoracji proszę się wpisywać na listę.
6. Komunikat Kurii: Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania przez facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach 25lipca – 13 sierpnia br.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
9. W piątek 26.06. o godz. 18.00. w kościele parafialnym – katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
10. W sobotę 27.06. o godz. 18.00. w Starzycach Msza św. niedzielna, tak będzie przez całe wakacje.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.