Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019r. XV Niedziela zwykła.

1. Od dzisiaj do 28 lipca, obchodzimy w kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msza św. o godz. 10.00. w piątek o godz. 18.00. a w sobotę o godz. 15.00.

3. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzę pięknej pogody i udanego wypoczynku. Pracującym, zwłaszcza rolnikom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Wszystkim niech Dobry Bóg błogosławi.

4. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.
5. Kalendarz liturgiczny:
22.07. poniedziałek, święto św. Marii Magdaleny.
23.07. wtorek, święto św. Brygidy, współpatronki europy.
24.07. środa, wspom. św. Kingi.
25.07. czwartek, święto św. Jakuba Ap, Patrona szczecińskiej Bazyliki Archikatedralnej i wspom. św. Krzysztofa.
26.07. piątek, wspom. św. Anny i Joachima rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom.

6. W piątek 26 lipca będziemy przeżywać uroczystość odpustową o godz. 18.00. W dni poprzedzające odpust: poniedziałek, wtorek, środę i czwartek przed Mszą św. będziemy odmawiać koronkę do św. Anny. Okazja do spowiedzi będzie w piątek przed i w czasie odpustu. Po Mszy św. odpustowej i procesji wokół kościoła będzie poświęcenie pojazdów, proszę ustawić pojazdy wzdłóż muru cmentarnego nie tarasując drogi. Na placu przed kościołem po Mszy św. będzie poczęstunek – kiełbaski grillowane, słodkie wypieki, kawa, herbata. Zbierane przy tej okazji ofiary zasilą fundusz remontowy naszej świątyni. Będzie można również nabyć książeczkę o św. Annie, jako cegiełkę na remont naszego kościoła. Cena 10zł lub więcej. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w odpuście ku czci naszej patronki w kościele i na placu przy kościele.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

8. Pod koniec lipca wyruszy ze Szczecina XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – wszelkie informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. W dniach od 23 – 28.09. odbędzie się parafialna pielgrzymka na Litwę i na Jasną Górę – informacja w gablocie. Są jeszcze 3 wolne miejsca.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
Babirecki Jarosław, kawaler, zam. Chociwel
Ferenc Małgorzata, Marta, panna, zam. Lutkowo (2).

Ścisłowski Radosław, kawaler, zam. Lutkowo
Bielec Anna, panna, zam. Stargard (1).