Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018 XXIX Niedziela Roku

1. Dzisiaj przeżywamy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijanin w Pakistanie. Stanowią oni niewielki procent pośród całej muzułmańskiej społeczności kraju. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Zachęcam do włączenia się w Pomoc Koścołowi w potrzebie poprzez wysyłanie sms od 01.11.2018 – 31.03.2019r. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ulotkę dotyczącą pomocy.

2. Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: Pełni Ducha i Posłani. To szczególna okazja do powszechnej troski o dzieło ewangelizacji i misjonarzy. Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary to serce misyjnej działalności Kościoła powstało w 1822r za sprawą Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot.

3. W poniedziałek 22.10. w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II z tej okazji w naszym kościele uroczysta Msza św. i różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II o godz. 18.00.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 18.00. Po różańcu Msza św.

5. Msza św. i różaniec na filiach wg planu tygodniowego.

6. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem, czytelnie wypełnione składamy na tacę lub w zakrystii. W tym roku 10% ofiar wypominkowych jest przeznaczonych na fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży.

7. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Bożej opieki i wstawiennictwa świętch Patronów.

8. Dzisiaj wybory samorządowe. Udział w nich to nasz obywatelski, patriotyczny i moralny obowiązek.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek dla młodzieży objętej pomocą fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na utrzymanie parafii.

11. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrego i szczęśliwego tygodnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.