Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021r. Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

1. Nabożeństwo wypominkowe i Msza św. w tym tygodniu w kościele w Długiem i na filiach o godz. 16.00.
2. Dzisiaj w Lutkowie o godz. 15.00. Suma Odpustowa ku czci Patrona Kościoła Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
3. Dzisiaj po Mszy św. zgodnie z zapowiedzią można złożyć ofiarę do puszki Caritas na organizację pomocy dla uchodźców i migrantów. Za złożone ofiary serdecznie dziękuję.
4. Trwa w naszej parafii modlitewna krucjata różańcowa, zachęcam parafian do podejmowania modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, Parafii i kościoła powszechnego i zapisywania się do Parafialnej Księgi Pamiątkowej.
5. Są wolne miejsca na wyjazd do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy w dniach 30 listopada do 1 grudnia br. Musi być 30 osób, aby wyjazd mógł się odbyć. Brakuje jeszcze 15 osób. Zapisy do jutra do wieczora.
6. W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W czasie Mszy św. w Lutkowie o 8.30. poświęce opłatki wigilijne, które będzie można już nabywać na wigilijny stół. Rozpocznę również sprzedawanie świec Caritas jako: Wigilijne dzieło pomocy”. Najbiedniejszym, dzieciom i bezdomnym. Cena świec: 6zł – mała; duża – 20zł, kula – 18zł.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby parafii i na spłatę długu remontowego.