Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020r. IV Niedziela Wielkiego Postu.

1. To szczególny Wielki Post w jakim przyszło nam żyć, bo naznaczony epidemią koronawirusa. Zachęcam Was drodzy parafianie do głębokiej, wytrwałej modlitwy i bezgranicznego zawierzenia Bogu. Zachęcam do modlitwy poprzez czytanie słów Pisma świętego.

2. Nabożeństwa: Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Anioł Pański, ludzie starsi, seniorzy bardzo proszę odprawiajcie w swoich domach. Przy zapalonej świecy z krzyżem na stole. Na zakończenie wszystkich modlitw dodajemy Suplikację.

3. Modlitwę Anioł Pański będę odprawiał codziennie o godz. 12.00. Koronkę do Bożego Miłosierdzia będę odprawiał codziennie w godzinie miłosierdzia od 15.00 – 16.00., Drogę Krzyżową będę odprawiał w piątek o 17.00. Gorzkie Żale w Niedzielę o 17.30. w Kościele. Bardzo proszę łączcie się ze mną we wspólnej modlitwie. Razem z Bogiem zwyciężymy. Modlitwy będę udostępniał na you tobe (Parafia św. Anny. Długie i facebooku.

4. Msze św. będę odprawiał wg planu i zamówionych intencji.

5. Codziennie o godz. 20.30. modlimy się na różańcu w duchowej łączności z Jasną Górą o zatrzymanie pandemii koronawirusa, o zdrowie dla chorych i wszelkie łaski dla personelu medycznego.

6. W środę 25.03. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w prywatnej modlitwie, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony dzieci nienarodzonych. Msza św. o godz. 12.00.

7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00. w kościele.

8. Za tydzień w piątą Niedzielę Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże fioletowym płótnem, aby odsłonić Krzyż w Wielki Piątek. W czasie Mszy św. w kościele parafialnym dokonamy zawierzenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu NMP.

9. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

10. Są do nabycia świece wielkanocne Caritas: mała 6zł, duża 15zł. W tygodniu można świece nabywać na plebanii. Niech tradycyjna świeca na wielkanocnym stole rozjaśni mrok światowego cierpienia, a także będzie wielką pomocą dla najbiedniejszych.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

12. Moi kochani proszę dbajcie o siebie, przestrzegajcie wszystkich zarządzeń, troszczcie się o siebie wzajemnie. Bez potrzeby niech nikt nie wychodzi z domu zwłaszcza ludzie starsi. Bogu polecajcie ten szczególny czas i całą naszą parafię. Módlcie się o zatrzymanie tej strasznej epidemii.

13. Zalecenia duszpasterskie Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi dla Archidiecezji:

– Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale sprawujemy w tym okresie normalnie tzn w grupach do 50os. Osoby starsze zachęcamy do modlitwy we własnym domu.

– Sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania zgodnie z notą Penitenjarni Apostolskiej z dnia 20.03. 2020r. Zachowując w/w notę, Sakrament Spowiedzi św. w naszej parafii w tym tygodniu w zakrystii po Mszy św. ok. 12.20. jest również możliwość umówienia się na spowiedź w kościele telefonicznie. Ze względu na trwającą epidemię nie przewiduję określania jednego dnia spowiedzi św. i zapraszania innych księży. Proszę nie zostawiać spowiedzi św. na Wielki Tydzień.

– Zalecenia dotyczące przygotowania dzieci do I Komunii św. W zaistniałych okolicznościach przygotowanie winna zmierzać do rodzinnej Komunii św. Dlatego zaleca się, aby przygotować z wiernymi rodzinną I Komunię św. w czasie której będą uczestniczyć 2 lub 3 rodziny podczas jednej Mszy św., również w dni powszednie z zachowaniem wymogu sanitarnego do 50 os. Razem z księdzem i ministrantami. W tej kwestii będę kontaktował się z rodzicami telefonicznie.

– Sprawa pogrzebów w naszej Archidiecezji: Pogrzeby należy sprawować zgodnie z dotychczasowymi normami liturgicznymi. Msze św. należy odprawiać w kościele (przy trumnie z ciałem) w zależności od ustaleń z najbliższą rodziną. Jeśli nie ma przeciwnych okoliczności, to Msza św. pogrzebowa powinna się odbyć przed uroczystością na cmentarzu. Może jednak zajść konieczność rozpoczęcia uroczystości pogrzebowej od procesji od bramy cmentarnej do grobu, a potem Msza św. w kościele przy udziale najbliższej rodziny, lub Msza św. w innym terminie. Zależy od ustaleń z najbliższą rodziną. Pamiętając o wymogu do 50 osób.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.