Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020r VII Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj ostatni dzień ferii zimowych od jutra uczniowie wracają do nauki, nauczyciele do pracy dydaktycznej i wychowawczej. Życzymy uczniom i nauczycielom Bożego błogosławieństwa w paracy.
2. Od dzisiaj do końca miesiąca będzie trwał „Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”. Zachęcam do podjęcia praktyki modlitwy w tej intencji, jak również do wstrzemięźlwości od napojów alkoholowych w Wielkim Poście, który w tym tygodniu rozpoczynamy. Każdy kto podejmie modlitwę i wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych proszę, aby wpisał swoje imię i nazwisko do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej na stoliku.
3. W poniedziałek 24.02. zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym o godz. 17.00.
4. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Czas Wielkiego Postu to nawrócenia, odejścia od grzechu, czas przemiany serca i sposobu myślenia. Wielki Post jest w kościele specjalnym czasem praktyk pokutnych. Rozpoczynamy ten okres bardzo wymownym gestem posypania głów popiołem. W naszej parafii Nabożeństwa z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione następująco:
14.00. Linówko
15.00. Biała
16.00. Lutkowo
17.00. Starzyce
18.00. Długie – Msza św.
5. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy piękne i wymowne nabożeństwa Gorzkie Żale w Niedziele Wielkiego Postu przed lub po Mszy św.
Droga Krzyżowa będzie odprawiana w kościele parafialnym w piątek o godz. 18.00. Na filiach w dzień sprawowania co tygodniowej Mszy św.
6. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od 26 – 29 marca br.
7. W przyszłą Niedzielę 1 marca w Kaplicy w Starzycach odprawimy Mszę św. odpustową ku czci Patrona św. Kazimierza Królewicza. Do wspólnej modlitwy zapraszam na godz. 16.00.
8. Zachęcam do podjęcia modlitwy różańcowej we wspólnocie żywego różańca. Możana się zapisać po Mszy św.
9. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego przygotowania do przeżywania Wielkiego Postu w duchu pokuty.