Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023r.
Wielkanoc 3 Niedziela.

1. Dzięki łasce Bożej już po raz piętnasty przeżywamy w kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Rozpoczynamy go wsłuchując się w słowa Syna Bożego, Zmartwychwstałego, który wyjaśnia dwóm uczniom i nam Pisma. Zawarte w nich Słowo Boże otwiera nam oczy i serca, abyśmy widzieli i rozumieli działanie Ojca niebieskiego, Syna Bożego i Ducha świętego w życiu Kościoła i w życiu wierzących.
2. Dzisiaj również przeżywamy VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego o godz. 17.00. zapraszam chętnych na godzinę czytania i rozważania fragmentów Pisma świętego w kościele parafialnym.
3. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki Caritas. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 15.00. odmawiamy w kościele parafialnym Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Bardzo proszę o włączenie się w tą modlitwę wszystkich parafian, którzy czczą Boże Miłosierdzie. Dziękuję Parafianom, którzy modlili się wspólnie w Parafialny Dzień Modlitwy do Bożego Miłosierdzia w miniony 3 piątek miesiąca.
5. W poniedziałek 24.04. uroczystość św. Wojciecha bp, m. Głównego Patrona Polski. Msza św. w Starzycach o g. 17.00.
6. We wtorek 25.04. święto św. Marka Ewangelisty. Msza św. W kościele parafialnym o godz. 17.00.
7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. O godz. 17.00.
8. W czwartek 27.04. – IX rocznica kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Msza św. w Lutkowie o godz. 17.00.
9. W sobotę 29.04. święto św. Katarzyny Sieneńskiej dz dK, Patronki Europy. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 10.00.
10. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, od wielu lat jest światowym Dniem Modlitw o Powołania, który przedłużamy na cały tydzień naszej modlitwy, refleksji i konkretnych działań na rzecz powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. Zachęcam do modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.
12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne. Serdecznie dziękuję za złożone dotychczas ofiary na Seminarium duchowne. Złożono połowę kwoty tj. 780 zł .
13. W gablocie przed kościołem wywiesiłem projekt witraży okiennych do naszego kościoła, przedstawiają one 3 Sakramenty święte, wtajemniczenia chrześcijańskiego: Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystię. Całkowity koszt 33000zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.