Ogłoszenia duszpasterskie 23.05.2021r. Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny.
2. W poniedziałek 24 maja Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msza św. w kaplicy na plebani o godz. 17.00.
3. W środę 26 maja przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzę zdrowia,
Bożej opieki oraz szacunku i wdzięczności od dzieci.
4. W czwartek 27 maja przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
5. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych w dni powszednie po Mszy św. a w kaplicy na plebanii w środę i sobotę o godz. 17.00.
6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożej opieki.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Na remont kościoła parafialnego zebrano 640 + 830 = 1470 zł.
8. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Procesje do 4 ołtarzy będą się odbywały w całej parafii.

W Linówku o g. 9.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kościoła w kierunku na Długie.

W Starzycach o g. 9.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kaplicy do figurki Matki Bożej w kierunku na Chociwel.

W Białej o g. 11.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kościoła do zakrętu na Dobrzany.

W Długiem o g. 11.00. Msza św. po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy:
1 ołtarz przy krzyżu przydrożnym – proszę aby przygotowali parafianie mieszkający w kierunku do remizy, oraz kandydaci do bierzmowania i ich rodzice.
2 ołtarz przy remizie strażackiej – proszę aby przygotowali strażacy ze swoimi rodzinami.
3 ołtarz na placu przy byłej szkole – proszę aby przygotowli mieszkańcy szkoły i mieszkający od remizy w kierunku na Plątkowo i Plątkowo.
4 ołtarz przy krzyżu misyjnym – proszę aby przygotowali mieszkający od strony kościoła w kierunku na Lutkowo.

W Lutkowie o g. 13.00. Msza św. po Mszy św. procesja od kościoła w stronę na Długie.
Proszę tradycyjnie przygotować sztandary kościelne, feretrony, różaniec.

9. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 29.05. o godz. 11.00. w kaplicy na plebani. Obecność wszystkich obowiązkowa.