Ogłoszenia duszpasterskie 23.06.2019r. XII Niedziela zwykła.

 1. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli we Mszy św. i procesji eucharystycznej na wioskach naszej parafii. Bardzo dziękuję za przygotowanie ołtarzy na trasach procesji, bardzo dziękuję za skoszenie trawy przy kościołach i na trasie procesji, dziękuję za niesienie krzyża, chorągwi, feretronów, dziewczynkom które sypały kwiaty, dziękuję Policji z Chociwla, Dobrzan, Ińska i Strażakom z Długiego za zabezpieczenie bezpieczeństwa na trasach procesji. Bardzo dziękuję ministrantom i Panom którzy prowadzili księdza na procesji.

 2. Rozpoczęły się wakacje, życzę dzieciom, młodzieży i dorosłym bardzo dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

 3. W okresie wakacyjnym Msze św. będą odprawiane w Niedzielę wg ustalonego planu. W dni powszednie Msza św. będzie odprawiana tylko w kościele parafialnym. Jeżeli zajdzie konieczność odprawienia Mszy św. na filiach z racji ważnej przyczyny proszę to zgłosić.

 4. Kalendarz liturgiczny:

  24.06. poniedziałek – Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. o godz. 10.00.

  27.06. czwartek – wspom. NMP Nieustającej Pomocy oraz zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 10.00.

  28.06. piątek – Ur. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz 47 rocznica erygowania przez Papieża Pawła VI Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej. Msza św. o godz. 10.00.

  29.06. sobota – Ur. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 18.00.

 5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych w dni powszednie.

 6. Od 18 lutego 2018r. W naszej Archidiecezji trwa 24 godzinna modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich, o wierność i świętość życia kapłańskiego. Tak jak w zeszłym roku, w naszej parafii ta modlitwa i post będzie trwała od Niedzieli 30.06. godz. 18.00. do poniedziałku 01.07. godz. 18.00. W tym tygodniu ministranci przejdą po domach z listą indywidualnej adoracji, na którą proszę zapisać siebie i rodzinę na adorację. Na liście będą zapisane godziny adoracji. Zachęcam wszystkich do takiej modlitwy i postu (odmówienie sobie rzeczy przyjemnej w tej intencji). Lista będzie w przyszłą Niedzielę wywieszona w gablocie.

 7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 8. Naszym Rolnikom i innym pracującym, życzę sprzyjającej pogody do pracy i Bożego błogosławieństwa.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.