Ogłoszenia duszpasterskie 23.09.2018r. XXV Niedziela Roku

1. Msze św. w dni powszednie tylko w Długiem: we wtorek i środę.

2. W czwartek 27.09. wyruszamy na pielgrzymkę autokarową. Spotkanie pielgrzymów w dniu wyjazdu o godz. 5.30. w Kościele parafialnym. Po modlitwie i błogosławieństwie wsiadamy do autokaru i o godz. 6.00. wyruszamy na pielgrzymi szlak. Bardzo proszę o modlitwę za nas wyjeżdżających. Powrót pielgrzymów w sobotę 29.09. późnym wieczorem.

3. W miniony piątek zakończył się remont dachu nad prezbiterium i dwiema zakrystiami. Dodatkowo zostało wykonane piaskowanie cegieł przy oknach prezbiterium. Za wykonane prace zapłaciłem 3000zł. Na remont dachu złożono 2280zł. Brakujące 720zł pożyczyłem z dotacji przeznaczonej na remont chrzcielnicy z kościoła w Białej. Bardzo proszę o dalsze wpłaty na remont aby uzupełnić kwotę dotacji.

4. Wczoraj odbył się Pierwszy parafialny piknik dzieci i młodzieży szkolnej. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży za przybycie i piękną zabawę. Dziękuję serdecznie dorosłym za zaangażowanie: Samorządowi sołeckiemu, Pani, która przygotowała i prowadziła zabawy dla dzieci, Panu Radnemu Andrzejowi za przeprowadzenie turnieju piłkarskiego. Dziękuję wszystkim za poniesiony trud, aby piknik się odbył. Oczywiście również dziękuję dorosłym piłkarzom za rozgranie początkowego meczu.

5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkich łask i opieki NMP.

6. Bóg zapłać za ofiar składane na utrzymanie parafii. Do puszki w zeszłą niedzielę złożono 110zł.

7. Od czwartu do soboty w ważnych sprawach proszę zwracać się do ks. Dziekana w Ińsku.