Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018r. Czwarta Niedziela Adwentu.

1. Tegoroczny okres adwentu dobiega końca. Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Kiedy wzejdzie na niebie pierwsza gwiazda w naszych domach zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Niech to nasze spotkanie przy stole ma religijną oprawę. Pamiętajmy o modlitwie za rodzinę, o przeczytaniu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, o łamamiu się opłatkiem i składaniu sobie z głębi serca płynących życzeń, a także o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu.

1. W poniedziałek 24.12. Msze św. Pasterki będą odprawione we wsystkich kościołach naszej parafii: Linówko g. 21.00., Lutkowo g. 21.00., Starzyce g. 22.30., Biała g. 22.30.,

Długie g. 24.00.

1. We wtorek 25.12. Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawione wg zmienionego planu: Linówko g. 9.00., Biała g. 10.30., Długie 12.00., Lutkowo g. 13.30., Starzyce g. 15.00.

1. W środę 26.12. drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w liturgii obchodzimy święto św. Szczepana Diakona, męczennika. Msze św. będą odprawione wg porządku Niedzielnego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny US i KUL.

1. W czwartek 27.12. święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W czasie Mszy św. o godz. 17.00. poświęcimy wino.

1. W piątek 28.12. święto Św. Młodzianków, na Mszę św. o godz. 17.00. zapraszam dzieci z rodzicami. W czasie Mszy św. każde dziecko będzie pobłogosławione.

1. W przyszłą Niedzielę – święto Świętej Rodziny w czasie Mszy św. małżonkowie odnowią przyżeczenia małżeńskie.

1. Jubilatom i solenizantom świątecznego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i opieki NMP.

1. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii.