Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021 III Niedziela zwykła. Niedziela Bożego Słowa.

Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”.

1. W minionym tygodniu zakończyły się Msze św. kolędowe. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy skorzystali z takiej formy kolędy w tym roku naznaczonym pandemią. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i za złożone ofiary na seminarium i na utrzymanie parafii. Z moich obliczeń wyszło 50% przedstawicieli rodzin tj. 173 osoby wzięły udział we Mszy św. kolędowej.
2. W poniedziałek 25.01. przypada liturgiczne święto: Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. W tym dniu kończy sie tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan. Msza św. o godz. 10.00.
3. We wtorek 26.01. po Mszy św. o godz. 10.00. odmówimy koronkę do św. Anny naszej patronki.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.00. potem Msza św. w kościele parafialnym.
5. Na początku stycznia oddałem do renowacji kielichy mszalne i pateny z kościoła w Długiem, Białej i w Lutkowie. Odnowione wróciły z powrotem z zakładu brązowniczego w Poznaniu.
6. Bardzo proszę do przyszłej niedzieli rozebrać już dekorację bożonarodzeniową w kościele. Również bardzo proszę zadbać o dojścia do kościołów zwłaszcza kiedy pada śnieg lub gdy jest ślisko.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składan najserdeczniejsze życzenia.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i na seminarium duchowne. Kto nie wziął jeszcze koperty z prośbą o ofiarę na seminarium może to uczynić po Mszy św.
9. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj jest Dzień solidarności z Chorwacją, po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi. Poszkodowani, Ofiary tego kataklizmu potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Przy wyjściu z kościoła można złożych ofiarę do puszki na ten cel.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.