Ogłoszenia duszpasterskie 24.03.2019r. III Niedziela Wielkiego Postu. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 24 – 27.03.2019r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii potrwają do środy włącznie. Serdecznie witam w naszej wspólnocie parafialnej Ojca Tymoteusza Kaczmarczyka z Opactwa Cystersów, który Słowem Bożym poprowadzi nas do nawrócenia. Życzę Ojcu światła i darów Ducha świętego, aby w Jego mocy głosił nam Ojciec Boże Słowo.

2. Plan rekolekcji można wziąć od ministranta przy wyjściu z kościoła.

3. Ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji będą przeznaczone: w poniedziałek i we wtorek na organizację rekolekcji, w środę – na potrzeby Ojca rekolekcjonisty i Opactwa Cystersów.

4. Gorzkie Żale odprawiamy w Niedzielę przed lub po Mszy św. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątki o godz. 18.00. Na filiach w tygodniu rekolekcyjnym Drogę Krzyżową proszę odprawić indywidualnie.

5. Wielkanocne świece „Caritas” można będzie nabywać od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w zakrystii: małe po 5zł, duże – paschał po 15zł, jajko – po 10zł, jajko z podstawką – po 12zł.

6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. ( Długie – w tym miesiącu na remont okien i prezbiterium złożono 2570zł, bardzo serdecznie dziękuję, pieniądze wpłaciłem na konto parafialne).
(Lutkowo- na remont witraża złożono 9420zł, bardzo serdecznie dziękuję, pieniądze wpłaciłem na konto parafialne).

8. We wrześniu br. W dniach 23-28 (poniedziałek – sobota) organizujemy pielgrzymkę do Wilna i na Jasną Górę. Koszt pielgrzymki 1200zł. Program wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc.