Ogłoszenia duszpasterskie 24.04.2022r. II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego.

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny Kowalskiej: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia Mojego. (…) W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.

1. Przeżywamy dzisiaj – Niedzielę Bożego Miłosierdzia i rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia w tym czasie będziemy obchodzić Święto Caritas przeżywanego jako „Dzień Dobra”. Ten czas jest okazją do budzenia wrażliwości na potrzeby bliźnich i okazja do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. W ostatnich tygodniach zdaliśmy egzamin z czynienia dobra, które wypływa z miłosierdzia i ukazuje swoją wielką moc. Okazało się to, gdy cała nasza diecezja włączyła się w dzieło pomocy Narodowi Ukraińskiemu. Nie zapominamy również o innych potrzebujących naszej pomocy. Tradycyjnie dzisiaj można składać ofiary do puszki Caritas po Mszy świętej.
2. Msze św. w tygodniu wg ustalonego planu o godz. 17.00.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w środę o godz. 17.00.
4. Dzieci z klasy III z naszej parafii przystąpią w maju do Pierwszej Komunii św. W Niedzielę 1, 15, i 29 maja będą zmienione godziny sprawowania Mszy św. W najbliższą Niedzielę 1 maja Msza św.: Biała g. 9.45; Długie g. 12.30; Linówko g. 11.00; Lutkowo g. 8.30; Starzyce g. 13.45.
5. Pięcioro dzieci z Linówka przystąpi w sobotę 30 kwietnia do spowiedzi św. o godz. 11.00, a w Niedzielę 1 maja będą pierwszy raz w pełni uczestniczyć we Mszy św. i przyjmą Ciało Pańskie do swoich serc.
6. W maju będziemy odprawiać nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Plan nabożeństw podam za tydzień.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia, niech Dobry Bóg błogosławi, a Matka Najświętsza otacza matczyną opieką.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
9. Zapowiedzi przedślubne:
Karolina Izajko i Łukasz Wojtoniszak zam. Starzyce (1).

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.