Ogłoszenia duszpasterskie 24.05.2020r. WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Uroczystość Wniebowstąpienia to nijako spotkanie nieba z ziemią w liturgii kościoła: człowiek ofiaruje się Bogu a Bóg człowiekowi. Ojciec przekazuje błogosławieństwo, a człowiek odpowiada aktem wiary, uwielbienia, dziękczynienia i przebłagania. Liturgia jest obrazem życia: w Bogu jest źródło i cel. Mamy patrzeć w niebo nie zapominając o ziemi.

1. Kończy się tegoroczny okres wielkanocny, ze względu na epidemię koronawirusa nie możliwe było zorganizowanie w parafii przed świętami spowiedzi św. większość Parafian również nie przyjęła Komunii św. wielkanocnej. Kierując się troską o życie duchowe parafii i bezpieczeństwo parafian przy zachowaniu norm sanitarnych: (maseczki, rękawiczki) organizuję we wtorek 26.05. w Parafii – Dzień Spowiedzi św. wielkanocnej:
Biała g. 16.00.,
Linówko g. 16.45.
Starzyce g. 17.15.
Lutkowo g. 17.45.
Długie g. 18.30.
Spowiedź św. będzie odbywać się w zakrystii i przy konfesjonale. Po spowiedzi św. będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
2. W ostatnim tygodniu maja zachęcam i serdecznie zapraszam do uczestniczenia w nabożeństwach ku czci NMP, które odprawiamy w kościołach naszej parafii wspólnotowo. W kościele parafialnym codziennie o g. 18.30. Na filiach we wtorek po spowiedzi św.
3. Mszy św. na filiach w tym tygodniu nie będzie.
4. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Matkom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, dla zmarłych matek modlę się o łaskę życia wiecznego.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe po Mszy św. o g. 18.00.
6. W przyszłą Niedzielę 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. (zielone świątki). Kończy się okres wielkanocny. Bardzo proszę tradycyjnie udekorować brzózkami wejścia do kościoła i zadbać o dekorację przy ołtarzu.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wszelkie przejawy życzliwości.
9. W najbliższym czasie sakramentalne małżeństwo pragną zawrzeć: Dobrowolska Justyna, panna, zam. Biała i Gugała Andrzej, kawaler, zam. Lutkowo. Zap. 3.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.