Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kończymy rok liturgiczny 2018/2019, jest to dla nas okazja do zrobienia osobistego rachunku sumienia z tegorocznej osobistej modlitwy, uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej, z uczestnictwa w nabożeństwach okresowych oraz korzystania z sakramentów świętych. W przyszłą Niezielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. Będzie to pierwsza niedziela adwentu.

2. W kościele w Lutkowie dzisiaj odpust ku czci Patrona Kościoła. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 15.00. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bartłomiej Bugajak, w czasie Mszy św. będzie śpiewał chór A Pasjonata z Dobrzan. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i miłych gości do wspólnej modlitwy.

3. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane do końca miesiąca listopada. W nowym roku liturgicznym będę odprawiał Msze św. za zmarłych poleconych w wypominkach w pierwszym tygodniu każdego miesiąca. Na początku będą czytane wypominki, a potem w intencji zmarłych będzie sprawowana Msza św. Już dzisiaj zachęcam do licznego uczestnictwa we wspólnej modlitwie.

4. Od 25 – 30.11. będziemy obchodzić w naszej Archidiecezji Tydzień Słowa Bożego. Zachęcam wszystkich parafian do czytania Pisma Świętego w tym tygodniu. Niech czytanie Bożego Słowa, będzie naszą modlitwą zanoszoną do Boga.

5. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia, Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.

6. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i ofiarność na rzecz naszej parafii.

7. Wszystkim Parafianom i gościom, życzę błogosławionego nowego tygodnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.