Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021r. XVII Niedzila zwykła.

1. Dzisiaj po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki Caritas na pomoc dla poszkodowanych po nawałnicach i powodzi.

2. Dzisiaj również po Mszy św. poświęcenie pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa.

3. W poniedziałek 26.07. św. Annę i Joachima rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa. Jest to również Dzień wdzięczności rodzicom i dziadkom. Msza św. ku czci św. Anny naszej Patronki w kaplicy o godz. 17.00. Uroczystość odpustowa jest przeniesiona na 8 sierpnia br.

4. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych, zachęcam wszystkich parafian do podjęcia rezygnacji z używania napojów alkoholowych w konkretnych intencjach: O zatrzymanie pandemii Covid 19, O Boże błogosławieństwo dla rodzin i mieszkańców naszej parafii, O nawrócenie do Boga dla wszystkich wierzących, obojętnych religijnie i niewierzących.

5. Zbliżamy się do uroczystości 30-lecia Nawiedzenia naszej Parafii przez obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Dokładnie 8 sierpnia w Niedzielę w Dzień Pański będziemy dziękować za łaskę i wszelkie dary Boże jakie otrzymała nasza Parafia na przestrzeni tych 30 lat, będziemy również zanosić modlitę prośby od Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na następne lata życia i działania w naszej Parafii. Trzeba nam będzie również zrobić parafialny rachunek sumienia, przyznać się i przeprosić za wszystkie grzechy, niewierności, odejście od Boga, niemoralne życie i postępowanie. To jest ten czas dany nam od Boga na nasze nawrócenie. Naszą uroczystą modlitwę będzie prowadził ks. Bp. Henryk Wejman, będą zaproszeni księża z dekanatu i innych parafii. Bardzo proszę zaproście swoich najbliższych, rodzinę dalszą i bliższą, tych którzy w tamtym czasie nawiedzenia mieszkali na terenie naszej parafii a teraz przebywają gdzie indziej. Bardzo proszę, aby wszyscy parafiane skorzystali z rekolekcji maryjnych, jakie rozpoczniemy 5 sierpnia. Proszę, aby skorzystać ze spowiedzi św. i z czystym sercem przyjąć Jezusa w komunii św. Parafianie z miejsowości filialnych bardzo proszę, niech przybędą ze sztandarem kościoła.

6. Bardzo proszę, o generalne posprzątanie kościoła, mam nadzieję, że będziemy już po remoncie i świątynia nasza będzie wymagała dokładnego sprzątania. Napewno będzie potrzeba zaangażowania się większej liczby osób niż do cotygodniowego sprzątania. Bardzo proszę kto będzie mógł i chciał, aby włączył się w porządkowanie kościoła.

7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia życzę Bożej opieki i wstawiennictwa NMP.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymane i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na remont kościoła, w minionym tygodniu otrzymałem od Pani Teresy 680zł i od Pani Sołtys 390zł. Na koncie mamy zebranych 39310zł. Również dziękuję za ofiary złożone na figurę św. Floriana, złożono 420zł. Koszt figury 700zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.