Ogłoszenia duszpasterskie 25.08.2019r. XXI Niedziela zwykła.

1. Msze św. w dni powszednie w kościele parafialnym codziennie o godz. 10.00. z wyjątkiem piątku.
2. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msza św. w kościele parafialnym o godz. 10.00.
3. Powoli kończą się wakacje i okresy urlopowe, wszystkim kończącym wypoczynek życzę wielu Bożych łask w podejmowaniu różnorakich obowiązków.
4. Po wakacjach od pierwszej soboty września kontynuujemy przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkania będą się odbywały we wszystkie soboty do listopada o godz. 11.00. Dorośli, którzy nie mają tego sakramentu a chcieliby przyjąć proszę się zgaszać do mnie do 15.09.
5. Do Dożynek pozostało 3 tygodnie, proszę i zachęcam wszystkich mieszkańców Długiego, aby włączyć się w przygotowanie tej uroczystości. Bardzo proszę Panów, aby odnowili Krzyże: przydrożny przy sklepie i przy kościele. Trzeba je oczyścić i pomalować.
6. Od 5 – 13 września będziemy przeżywać w naszej Parafii Nowennę do Krzyża św. przygotowującą nas duchowo do Święta Podwyższenia Krzyża św. 14.09.
7. We wrześniu wyjeżdżamy na pielgrzymkę, są jeszcze 2 wolne miejsca. Cena 1200zł, wyjazd 23.09. Plan pielgrzymki w gablocie i na stronie parafialnej w internecie.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa świętych Patronów.
9. Za ofiary złożone na potrzeby parafii składam serdeczne Bóg zapłać. W tym miesiącu złożono na remont kościoła 1070zł. Razem jest uzbieranych 10580zł.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.