Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020 XXX Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na pomoc dla misji i misjonarzy.
2. W ostatnim tygodniu października nabożeństwo różańcowe odprawiamy wg stałego planu sprawowania Mszy św. w poszczególnych kościołach naszej parafii.
3. Serdecznie zapraszam parafian z Długiego na Różaniec i Koronkę do św. Anny w poniedziałek 26.10. o godz. 12.00.
4. Z racji na objęcie całego kraju strefą czerwoną, zostały zmienione zasady sanitarne do których powinniśmy się dostosować, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. W strefie czerwonej obowiącuje limit w kościele 1 osoba na m2. Zatem w naszych kościołach w zgromadzeniu liturgicznym może uczestniczyć: w Długiem 35 osób, w Białej 34 osoby, Linówko 12 osób, Lutkowo 46 osób, Starzyce 9 osób.
5. Ks. Abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we MszyŚwiętej w niedzielę i święta w miejscu i czasie obowiązywania czerwonej strefy epidemicznej. Z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej i świątecznej transmitowanej regularnie przez telewizję, radio lub internet. Po przeżytej w domu Liturgii, proszę ponadto o modlitwę w intencjach chorych, personelu medycznego, służb państwowych i wolontariuszy pomagających w walce z epidemią oraz o ustanie pandemii.
6. W sobotę 31 października Msza święta z uroczystości Wszystkich Świętych: w Linówku o godz. 16.00., w Starzycach o godz. 17.30.
7. W przyszłą Niedzielę 1 listopada będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. z wypominkami: w Białej o godz. 9.00., Lutkowo o godz. 10.30 (po Mszy św. poświęcenie grobów), Długie o godz. 12.00. (po Mszy św. poświęcenie grobów).
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
9. Zwracam się prośbą o codzienną indywidualną modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii, za chorych na Covid 19, i za chorych na inne choroby, za ludzi starszych. Dbajcie o siebie i swoich bliskich, pomagajcie sobie nawzajem. Osoby starsze proszę, aby bez potrzeby nie opuszczały swoich domów. Wszystkich proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych.
10. Naszym Strażakom bardzo dziękuję, za dezynfekcję naszego kościoła.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.