Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020r. III Niedziela zwykła.

1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby dzisiejsza- III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Papież, powinna się ona przyczynić do tego „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Życzeniem Ojca Świętego jest, aby niedziela ta była poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
2. W tym tygodniu wizyta duszpasterska – kolęda w poniedziałek, środę, czwartek, piątek i sobotę. Kolędę rozpoczynamy Mszą św. o godz. 14.00. a w sobotę o godz. 11.00.

poniedziałek, Lutkowo (od str cmentarza do nr 50)
środa Lutkowo (od figurki MB do sklepu)
czwartek, Lutkowo (od sklepu w str Starzyc)
piątek, Lutkowo (blok przy kościele w str na Długie)
sobota, Długie (od nr 1 do P. Lisek).

3. W przyszłą Niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w czasie Mszy św. poświęcimy świece – gromnice. W tym dniu czcimy nie tylko Chrystusa – Światło świata (symbolizują to świece), ale także Jego Matkę, która Światłość tę przyniosła do świątyni. W tym dniu dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii św. odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, Bożej opieki i wstawiennictwa świętych patronów.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Na remont kościoła złożono w tym miesiącu 980 zł. Oczekujemy na termin oględzin okien i prezbiterium przez Komisję Restauratorską Urzędu Ochrony Zabytków w Szczecinie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.