Ogłoszenia duszpasterskie 26.04.2020r. III Niedziela Wielkanocna.

Od 26.04 – 02.05. Będziemy trwać w 12 Tygodniu Biblijnym. W tym tygodniu czytajmy Ewangelię wg. św. Matusza. 

1. W trzecim tygodniu wielkanocnym w liturgii kościoła będziemy obchodzić uroczystości i święta oraz wspomnienie rocznicy kanonizacji.
– poniedziałek 27.04. VI rocznica kanonizacji Papieży św. Jana Pawła II
i Jana XXIII.
– środa 29.04. święto, św. Katarzyny Sieneńskiej dz dK, Patronki Europy,
– sobota 02.05. uroczystość NMP Królowej Polski – przeniesiona z dn. 3 maja
ze względu na przypadającą Niedzielę. Msza św. w intencji Ojczyzny i
zatrzymania epidemii na całym świecie o godz. 12.00.
2. Msza św. w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 12.00. w środę i w piątek o godz. 18.00. w kościele parafialnym.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
4. W piątek rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony modlitwie ku czci NMP. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 18.30. w kościele parafialnym. W kościołach filialnych od 4 maja. W niedzielę i święta po Mszy św.
5. Jubilatom i solenizantom życzę zdrowie i Bożej opieki.
6. Za ofiary i wszelkie przejawy życzliwości serdecznie dziękuję. 

7. Komunikat Caritas….
8. Od 16 kwietnia do odwołania obowiązuje wymóg zakrywania nosa i ust przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego – również w kościele.
9. Od 20 kwietnia do odwołania obowiązuje czasowe ograniczenie: w trakcie kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego może znajdować się 1 uczestnik na 15m2 powierzchni tego budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny. ( w naszych kościołach wygląda to następująco: Długie: w nawie głównej 14 osób, na chórze 3 osoby =17
Lutkowo: w nawie głównej 16 osób, ławki boczne 2 osoby, chór 3 osoby = 21
Biała: w nawie głównej 12 osób, na chórze 2 osoby = 14 osób
Linówko: w kościele 5 osób, w zakrystii 1 osoba = 6 osób
Starzyce: w kaplicy 3 osoby, w zakrystii 1 osoba.
Zachowując odległość między sobą 2m.

Na cmentarzu może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.

Do odwołania zakazuje się zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych oraz imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju. 

W minionym tygodniu zostało zakupione dla kościoła parafialnego przenośne nagłośnienie, które będzie służyło w czasie religijnych uroczystości. Cena nagłośnienia 4000zł. Bardzo proszę o dobrowolne ofiary na ten cel. Można składać ofiary w imiennych kopertach lub wpłacać na konto parafialne, tytułem nagłośnienie. Nr konta w zakładce kontakt. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.