Ogłoszenia duszpasterskie 26 Niedziela Roku 01.10. 2017r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościołach naszej Parafii Nabożeństwa Różańcowe, będą odprawianewg następującego porządku:
w Niedzielę bezpośrednio po Mszy św.
Poniedziałek – Starzyce g.17.00.
Wtorek – Linówko g.17.00.
Czwartek – Lutkowo g. 17.00.
Piątek – Biała g.17.00.
W Długiem od poniedziałku do piątku o g.18.30. Zapraszam do wspólnej modlitwy dorosłych, dzieci i młodzież.

2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj przy wyjściu z Kościoła składamy ofiary do puszki na pomoc
rodzinie z Gronówka poszkodowanej przeż pożar ich domu.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W Pierwszy czwartek miesiąca w Lutkowie o godz. 16.30. wystawienie Najśw. Sakramentu i Spowiedź św. O 17.00. Msza św. i różaniec.

W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00.
Proszę zgłaszać chorych i starszych, którzy chcą przyjąć sakramenty i potwierdzić zgłoszonych w zeszłym miesiącu.

W Białej o godz. 16.30. wystawienie Najśw. Sakramentu i Spowiedź św. O 17.00. Msza św. i różaniec.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. różaniec.

4. W sobotę 7.10. przypada wspomnienie NMP Różańcowej patronki Kościoła w Linówku. Suma
odpustowa zostanie odprawiona w Niedzielę 8.10. o godz. 13.00.

5. Biuro parafialne czynne będzie w środę po Mszy św.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii i AWSD.

7. Drodzy Parafianie w tym tygodniu mam nadzieję rozpocznie się remont na plebanii. Będzie podzielony na kilka etapów i zależeć będzie od możliwości finansowych. W pierwszej kolejności trzeba postawić komin systemowy, przebudować kotłownię i wstawić piec na ekogroszek, sprawdzić cały system grzewczy, wstawić okna plastikowe na parterze plebanii, wymienić podłogi, przygotować nowe pomieszczenie na biuro parafialne i salę konferencyjną. Dalsze etapy prac będą prowadzone w nowym roku. Dlatego zwracam się do Parafian z prośbą o pomoc finansową – o ofiary na remont plebanii. Ofiary na remont będzie można składać na tacę w kopertach z dopiskiem na remont i od Kogo w każdą trzecią niedzielę miesiąca lub w zakrystii czy biurze parafialnym.

8. Sobota 7 października to dzień ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”, tego dnia Polacy udadzą się na granice Polski, by modląc się na różańcu błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata. Na granicy Polski są wyznaczone kościoły stacyjne do których są dołączone inne parafie. Nasz dekanat jest dołączony do kościoła stacyjnego w Pniewie k Gryfina. Ks. Dziekan z Ińska organizuje wyjazd na modlitwę „Różaniec do granic” są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Cena 25 zł. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy św.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.