Ogłoszenia duszpasterskie 27.01.2019r. Trzecia Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 11.00.

 2. W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego (w tradycji święto MB Gromnicznej), w tym dniu do kościoła przynosimy do poświęcenia świece – gromnice. Będzie to również szczególny dzień dla nas, gdyż rozpoczniemy zapowiadaną w Nowy Rok Parafialną Krucjatę Różańcową. Będzie ona trwała od 2 lutego do 31 października br. Każdy kto się podejmie uczestnictwa w krucjacie będzie zobowiązany do codziennego odmawiania 2 cząstek różańca św. i modlitwy Pod Twoją Obronę w następujących intencjach:

  – O odnowę moralną, jedność i nawrócenie do Boga wszystkich Polaków.

  – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców naszej parafii oraz o wszelkie łaski w pracach podejmowanych i realizowanych w kościołach naszej parafii.

  – w osobistych intencjach.

  Szczerze zachęcam do podjęcia takiej modlitwy. W sobotę 2.02. i w Niedzielę 3.02. będzie wyłożona Pamiątkowa Księga do której będą mogli się zapisać parafianie podejmujący wysiłek modlitewnej krucjaty.

 3. Również w sobotę 2.02. rozpoczniemy Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – do Niepokalanego Serca NMP. Będzie ono odprawiane przez 5 miesięcy w każdą Pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.00. Po nabożeństwie będzie odprawiana Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 4. Rozpoczęły się ferie zimowe, życzę uczniom i nauczycielom oraz rodzicom dobrego wypoczynku.

 5. W zeszłą sobotę zakończyłem wizytę duszpasterską – kolędę. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za miłe i życliwe przyjęcie, za dobre i budujące rozmowy, dziękuję za zainteresowanie i troskę o kościoły i kaplicę w naszej parafii. Bardzo dziękuję ministrantom za podjęty trud kolędowania, za wspólną modlitwę i postawę prawdziwego, wiernego Panu Bogu ministranta. Według danych Urzędów Gmin w Chociwlu, Dobrzanach i w Ińsku, w nasej parafii zamieszkują 1283 osoby. Według danych w Parafii – 345 rodzin. W tym roku błogosławieństwo Boże przyjęło 265 rodzin, 56 było nieobecnych. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary kolędowe, z których 1436 zł przeznaczone zostały na cele duszpasterskie Archidiecezji, reszta jest przeznaczona na cele remontowe plebanii i na utrzymanie w parafii.

 6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia.

 7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na Seminarium Duchowne w Szczecinie, w zeszłą niedzielę złożono w kopertach 750 zł, wpłacić musimy 1670zł.

 8. Komunikat: 16 lutego, będzie to DZIEŃ CHARYTATYWNEJ POMOCY. W ramach Światowego Dnia Chorego, Caritas Archidiecezji przy współpracy Fundacji Służby Zdrowia organizuje bezpłatne badania lekarskie w Poradni Specjalistycznej na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. W/w Dzień rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego (niedaleko szpitala). Konsultacje lekarskie rozpoczną się od godz. 10.30. Dojazd we własnym zakresie lub zorganizowany autokarem, zgłoszenia do 12 lutego w parafii. Można zapisać się do dwóch lekarzy specjlistów. Będą przyjmować: chirurg naczyniowy, dermatolog, gastrolog, endokrynolog, kardiolog (wcześniej pomiar ciśnienia i EKG), neurolog, okulista, ortopeda, reumatolog, fizjoterapeuta. W razie potrzeby pacjenci będą kierowani na USG. Caritas zapewnia wszystkim pacjentom gorący poczęstunek.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.