Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022, VIII Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj i w Środę Popielcową po Mszy św. będą zbierane przy wyjściu z kościoła ofiary na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
2. We wtorek o godz. 17.00. w kościele parafialnym będzie odprawiona Msza św. w intencji: O pokój Boży w sercach ludzi i o powrót do pokoju na Ukrainie i pośród narodów Europy i Świata. Za cierpiących z powodu wojny mieszkańców Ukrainy. Za śmiertelne ofiary tej niepotrzebnej wojny. O opamiętanie dla głównego agresora i jego podwładnych. O odwagę i rozwagę dla przywódców narodów dążących do zaprowadzenia pokoju w Europie i na Świecie – z naszej wspólnoty parafialnej niech popłynie do Boga modlitwa wstawiennicza o zakończenie wojny.
3. W tym tygodniu środa popielcowa – rozpoczynamy w liturgii kościoła okres Wielkiego Postu. Msza św. z obrzędem posypania głowy popiołem we wszystkich kościołach naszej Parafii. Pamiętajmy, że w środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. W tym dniu rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne będzie je głosił O. Bazyli, z Zakonu Paulinów, znany nam z rekolekcji maryjnych, które głosił w zeszłym roku przed jubileuszem 30 lecia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem i opublikowany na stronie internetowej parafii.
4. Apel Ojca Świętego Franciszka….
5. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa: Gorzkie Żale w Niedzielę i Drogę Krzyżową w piątki.
6. Bardzo proszę przygotować w naszych kościołach symboliczne dekoracje na Wielki Post. Pamiętajmy, aby nie ozdabiać ołtarzy kwiatami.
7. Nasz Parafialny Zespół Caritas wznawia swoją działalność. Bardzo proszę chętnych wolontariuszy (młodzież i dorosłych) do zgłaszania się aby świadczyć pomoc potrzebującym. Caritas Archidiecezjalna prosi o ofiarowanie środków czystości, środków higieny osobistej, nowych ręczników, nowej pościeli i koców w bardzo dobrym stanie. Te rzeczy będziemy składać w korytarzu przed kaplicą na plebani. Kto by chciał przyjąć rodzinę z Ukrainy może zgłosić gotowość do Parafii Greckokatolickiej w Stargardzie. Więcej informacji na stronie internetowej tej parafii i na facebooku.
8. W czasie rekolekcji będą zbierane ofiary na tacę z przeznaczeniem na organizację rekolekcji.
9. Parafianom i Parafiankom obchodzącym osobiste uroczystości w nowym tygodniu składam najserdeczniejsze życzenia.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii. Dziękuję za ofiarę na spłatę długu.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.