OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.05.2018 Trójcy Przenajświętszej.

1. Trwa miesiąc maj, zachęcam do odmawiania litanii do Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 19.00.
2. W czwartek 31 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Nasz udział w procesji niech stanie się publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że w naszym życiu zawsze jest obecny. Tradycyjnie przygotowujemy 4 ołtarze do których kroczymy z Jezusem Eucharystycznym w Monstrancji. Ołtarze niech będą przygotowane przy posesjach, Do przygotowania ołtarzy niech włączą się wszyscy parafianie. Niech ten twórczy wysiłek będzie ofiarowany Panu Bogu jako dar. Proszę aby w procesji uczestniczyli wszyscy wierni. Dziewczynki niech sypią piękne kolorowe kwiatki, chłopcy niech niosą poduszki procesyjne, Panowie niech niosą chorągwie, sztandary, Krzyż i prowadzą księdza. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa i gorliwej modlitwy.
Ołtarze bardzo proszę przygotować na trasie:
STARZYCE od kaplicy w stronę i na alei kasztanowej i powrót do kaplicy.
LINÓWKO – wokół kościoła przy posesjach i powrót do kościoła
LUTKOWO – od kościoła do mostku w stronę cmentarza i powrót do kościoła.
DŁUGIE – od kościoła wokół cmentarza przy posesjach i powrót do kościoła.
BIAŁA – od kościoła w stronę m. Długie i powrót do kościoła.
3. W oktawie Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane wg ustalonego planu. Po Mszy będzie odmawiana litania do NSPJ i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
4. Spowiedź św. w I piątek miesiąca 1.06.
LINÓWKO – g.15.00.
STARZYCE – g. 15.45.
LUTKOWO – g. 16.30.
BIAŁA – g. 17.15. i Msza św.
DŁUGIE – g. 19.00. i nabożeństwo czerwcowe.
5. W sobotę 2.06. odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.30.
6. W przyszłą Niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
7. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składam serdeczne życzenia wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej.
8. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont plebanii i utrzymanie.