Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2019r. XXX Niedziela zwykła.

1. Nabożeństwa różańcowe wg tygodniowego planu sprawowania Mszy św. w parafii.
2. Dzisiaj kośczymy tydzień misyjny po Mszy św. przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszki z przeznaczeniem na misje.
3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, różaniec i Msza św. o godz. 17.00.
4. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. wg następującego planu: 8.30. Linówko, 9.45. Biała, 11.00. Długie (Msza św. w kościele i po Mszy św. procesja na cmentarz), 13.15. Lutkowo (Msza św. i procesja na cmentarzu).
5. W sobotę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nabożeństwa wg następującego planu: 9.00. Długie: Msza św. i wypominki, 14.30. Linówko: modlitwa na cmentarzu i wypominki w kościele. 15.45.Biała: Wypominki, 16.30. Lutkowo: Wypominki, 17.15. Starzyce: Msza św. i wypominki.
6. W dniach od 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące, w inne dni roku będzie to odpust częściowy. Odpust zyskujemy po spełnieniu warunków: w dniu zadusznym należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę, odmówić modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, skorzystać ze spowiedzi św. (można wcześniej) i być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencji i intencjach Ojca świętego Franciszka.
7. W Niedzielę 3 listopada będziemy gościć w naszej Parafii Księdza Biskupa Henryka Wejmana, Biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji. Ks. Biskup odwiedzi wszystkie kościoły i kaplicę naszej parafii, w ramach wizyty kanonicznej, która odbywa się co 5 lat, wygłosi Słowo Boże i udzieli pasterskiego Błogosławieństwa. W kościele parafialnym o godz. 13.30. odprawi Mszę św. i udzieli młodzieży i dorosłym sakramentu Bierzmowania. Bardzo proszę o posprzątenie kościołów i kaplicy oraz terenu wokół. W kościołach filialnych proszę przygotować skromną dekorację związaną z modlitwą za zmarłych. W kościele parafialnym będzie dekoracja związana z bierzmowaniem.
8. Spowiedź św. przed uroczystością wszystkich świętych, dniem zadusznym i bierzmowaniem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii i na misje.
10. Wszystkim parafianom i miłym gościom, życzę błogosławionego tygodnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.