OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.11.2022r. I NIEDZIELA ADWENTU

Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Bożego Narodzenia jako pierwszego przyjścia Bożego Syna do ludzi; jest też czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów. Zatem Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
1. W okresie Adwentu będziemy sprawować Mszę św. O NMP w Adwencie. RORATY.
2. Dzieci wraz z rodzicami, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej i młodzież także kandydaci do bierzmowania, proszę, aby uczestniczyli w roratach w dni powszednie w kościołach w miejscowości zamieszkania lub w soboty o 16.00. w kościele parafialnym.
3. W środę obchodzimy liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.
4. W pierwszy piątek miesiąca 2.12. odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00. W kościele w Białej Msza św. O g. 16.00. po Mszy św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do NSPJ.
5. W pierwszą sobotę miesiąca w kościele parafialnym po Mszy św. ok. 16.40. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Przed Mszą św. Będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św.
6. W Niedzielę 4.12. poświęcę opłatki na stół wigilijny. Po Mszy św. Będzie można nabyć opłatek w zakrystii.
7. Od 29 lat co roku w adwencie bierzemy czynny udział w akcji Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Symbolem tej akcji jest świeca, która płonie na naszym wigilijnym stole i świadczy o tym, że nasza rodzina przyczyniła się do przygotowania świątecznej pomocy dla ubogich. Ale także do sfinasowania działalności Placówek Wsparcia Dziennego dla dzieci i rodzin nie tylko w Polsce, ale również w Kamerunie, Argentynie, Wenezueli, Ukrainie, Białorusi i Litwie.
W tym roku z racji na szalejącą inflację, a przez to wzrost cen produkcji, świece są rozprowadzane w cenie: mała 9zł, duża z aplikacją 25zł, kula 22zł. Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich parafian o wsparcie „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Od przyszłej Niedzieli można będzie nabywać świece Caritas.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii.