Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021r. II Niedziela Wielkiego Postu.

1. Msza św. i Gorzkie Żale dzisiaj w Lutkowie o godz. 17.00.
2. Msza św. i Droga Krzyżowa o godz. 16.00. poniedziałek w Starzycach, wtorek w Linówku, czwartek o 15.00. w Lutkowie, piątek w Białej o godz. 11.00.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Litania do św. Józefa i Msza św. o godz. 17.00. w kościele parafialnym.
4. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zgodnie z zapowiedzią jako parafia przygotowujemy się do 100u lecia poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ, które będziemy obchodzić 11 czerwca 2021r. W czwartek zapraszam do kościoła parafialnego na nabożeństwo adoracyjne zwane „Godziną Świętą”. O godz. 17.00. po Nabożeństwie Msza święta. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Pierwszy piątek miesiąca Wielkiego Postu będzie w naszej parafii dniem modlitwy przy Krzyżu. Na indywidualną adorację zapraszam do kościoła parafialnego od godz. 9.00., o godz. 15.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, akt osobistego oddania się NSPJ, adoracja indywidualna w tym czasie okazja do spowiedzi św. O godz. 17.00. Msza św. wotywna o NSPJ, po Mszy świętej Droga Krzyżowa. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 10.00.
5. Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną odbędą się w piątek 26 marca.
6. W tym tygodniu obchodzimy święto Św. Kazimierza Królewicza patrona mieszkańców w Starzycach. Uroczysta Suma odpustowa zostanie odprawiona w Niedzielę 7 marca o godz. 14.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
8. Wszystkim Parafianom bardzo serdecznie dziękuję za ofiary materialne i duchowe składane na remont kościoła i utrzymanie parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na Seminarium Duchowne. Na remont kościoła parafialnego otrzymałem 680+400+100=1180zł.
9. Zachęcam do osobistego praktykowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu. Pamiętajmy również, aby w Wielkim Poście zrezygnować ze spożywania alkoholu i nie uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach, zabawach. Szeroko rozumianą abstynencję chciejmy ofiarować w intencji naszej parafii, Ojczyzny i Kościoła Powszechnego.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.