Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019r. II Niedziela Wielkanocna

Na wyraźne życzenie Pana Jezusa skierowane do ś. Siostry Faustyny Kowalskiej przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego. „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze. Która dusza przystąpi do spowiedzi i komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby jej grzechy były czerwone jak szkarłat”.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Polska pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Dzisiaj po Mszy św. przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek Caritas.

 2. W tym tygodniu Msza św. na filiach w piątek 3 maja.

 3. Liturgiczne uroczystości i święta nowego tygodnia:

  – Poniedziałek 29.04. święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00.

  – Wtorek 30.04. Uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski – przeniesiona z 23 kwietnia z racji na oktawę wielkanocną. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00.

  – Środa 01.05. wspomnienie dowolne św. Józefa, rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP oraz wznawiamy nabożeństwo ku czci św. Anny.

  Nabożeństwa majowe będą odprawiane w kościele parafialnym codziennie o godz. 19.00. z wyjątkiem środy i niedzieli – litanię będziemy odmawiać po Mszy św.

  – Piątek 03.05. Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. wg planu niedzielnego.

  – Sobota 04.05. wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00. Różaniec fatimski odmówimy o godz. 17.30.

 4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 2 maja od godz. 11.00.

 5. Od 5 maja Pierwsze Niedziele miesiąca będziemy przeżywać jako adoracyjne Najświętszego Sakramentu. W czasie Mszy św. będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i medytacja adoracyjna. W te Niedziele nie będzie homilii, kazania w czasie Mszy św.

 6. Osoby dorosłe, które nie przystąpiły do sakramentu Bierzmowania, a chciały by przyjąć ten sakrament proszę zgłosić się w biurze parafialnym w środę o godz. 19.15. 
 7. Jubilatom i solenizantom składam najlepsze życzenia.

 8. Bóg zapłać za życzliwość i ofiary składane na potrzeby parafii.

 9. Zapowiedzi przedślubne (3)

  Łukasz Białek, kawaler, zam. Lutkowo

  Natalia Tomporowska, panna, zam. Lutkowo.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.