Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020r. XIII Niedziela Roku.

1. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom, młodzieży i dorosłym życzę dobrego wypoczynku. Jednocześnie proszę o przestrzeganie wszelkich zasad sanitarnych dotyczących nadal trwającej epidemii. W czasie wypoczynku proszę nie zapominać o niedzielnej Mszy św. i codziennej modlitwie.
2. Dzisiaj w naszym Kraju wybory prezydenckie. Pamiętajmy o chrześcijańskim, moralnym i obywatelskim obowiązku uczestniczenia w wyborach. Bogu i Matce Bożej Królowej Polski zawierzamy naszą Ojczyznę.
3. W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Mszą św. o godz. 18.00. rozpoczniemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie zakonne, misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Adoracja potrwa do wtorku do godz. 18.00. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy adoracyjnej. Modlitwę tą potraktujmy również jako rozpoczęcie duchowego przygotowania do odpustu ku czci św. Anny. Na stoliku przy wyjściu bocznym wyłożona jest lista z godzinami adoracji – proszę wybrać sobie godzinę i wpisać się na listę.
4. Na filiach we wtorek adoracja Pana Jezusa w Tabernakulum od godz. 9.00 – 18.00. Proszę zbierać się w kilka osób otwierać kościół czy kaplicę i trwać na modlitwie.
5. W okresie wakacyjnym lipiec – sierpień będzie zmieniony plan odprawiania Mszy św. niedzielnej i świątecznej.
8.30. Lutkowo,
9.45. Długie,
11.00. Biała,
12.30. Linówko.
Starzyce – sobota g. 18.00.
6. W okresie wakacyjnym odwiedziny chorych tylko na zaproszenie. Mszy św. w dni powszednie na filiach nie będzie. Msza św. będzie codziennie odprawiana w kościele parafialnym.
7. W ramach duchowego przygotowania do odpustu w naszym kościele w środy przed Mszą św. będziemy odmawiać Koronkę do św. Anny a w Niedzielę modlitwę, którą odmawialiśmy w ubiegłym roku.
8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożej opieki.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
10. Bardzo proszę nadal przestrzegać zasad sanitarnych w miejscach publicznych, aby nie narażać na chorobę siebie i innych.