OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.04.2018r. V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe ku czci NMP w dni powszednie o godz. 19.00. a w niedziele i święta po Mszy św. odprawianej o godz. 12.00. Nabożeństwa będziemy odprawiali w różnych intencjach, szczególnie jednak o sprzyjającą pogodę i Boże błogosławieństwo dla rolników.
2. W czwartek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. W piątek 4 maja wspominamy w liturgii kościoła św. Floriana, patrona strażaków. Msza św. w intencji Strażaków i ich rodzin w kościele parafialnym o godz. 18.00. Jest to również Pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 10.30.
4. Od soboty 5 maja do soboty 12 maja przyjmiemy do naszej Parafii Peregrynujący Obraz Jezusa Chrystusa Pantokratora tzn. Wszechwładcy i Pana wszystkiego. Obraz przejmiemy z Parafii Chrystusa Króla Wszechświata ze Stargardu po Mszy św. o godz. 18.00. stąd moja prośba aby zorganizować delegację i pojechać dwoma lub trzema samochodami na Mszę św. do Stargardu i uroczyście przejąć obraz i przywieźć do naszego kościoła. Uroczyste powitanie Chrystusa Wszechwładcy przedstawionego w Ikonie nastąpi w Niedzielę na Sumie o godz. 12.00. Szczegółowy plan podam za tydzień i będzie wywieszony w gablotce. Chęć wyjazdu proszę zgłosić do mnie osobiście.
5. Bóg zapłać parafianom za życzliwe i godne przyjęcie ks. Wojciecha Zimnego, który zastępował mnie w zeszłą niedzielę.
6. Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.
8. Zapowiedzi przedślubne:
Sakrament małżeństwa pragną przyjąć:
Rosa Bartłomiej, kawaler, zam. Starzyce, tut. Parafia.
Gugała Andżelika, panna, zam. Starzyce (2).

9. Dwa tygodnie temu ogłaszałem, że musimy dokonać remontu prezbiterium i dwóch zakrystii. Należy również sprawdzić dach nad prezbiterium i zakrystiami. W związku z takim remontem jest okazja do odsłonięcia zamurowanych okien w Prezbiterium. Taki remont i odrestaurowanie naszego kościoła jest koniecznością. Od tego zależy czy nasz kościół wróci zpowrotem do rejestru zabytków. Diecezjalny konserwator zabytków i ks. Arcybiskup zalecają obniżenie prezbiterium, odsłonięcie okien i przeniesienie Tabernakulum na ścianę główną w prezbiterium, ambona będzie przeniesiona na dawne miejsce. Dużo pracy przed nami i kosztów z tym związanych. Oczywiście remont ten będzie rozłożony w czasie. Proszę już dzisiaj o pomoc finansową. Dobrowolne ofiary na ten cel będzie można złożyć do kopert, które ministranci dostarczą w miesiącu maju do Państwa domów. Za zrozumienie, życzliwość i ofiarność już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.