Ogłoszenia duszpasterskie 29.08.2021r. XXII Niedziela zwykła.

1. Kończą się wakacje, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowym roku szkolnym. Msza św. dla uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, ich rodziców i nauczycieli z naszej parafii we wtorek 31.08. o godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 16.30. Spowiedź św. dla uczniów. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 11.00. Jeżeli byliby nowi chorzy czy starsi chcący korzystać z sakramentów, to proszę mnie powiadomić.
3. W najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 16.00. w kościele parafialnym, będziemy dziękować Bogu za błogosławieństwo dla rolników, ogrodników, działkowców i tegoroczne zbiory. Do wspólnej modlitwy dziękczynnej zapraszam wszystkich parafian.
4. Przyszłą Niedzielę zgodnie z prośbą Przewodniczącego Episkopatu Polski ks. Abp Gądeckiego, będziemy przeżywać jako dzień Solidarności z Afgańczykami. Będzie to dzień naszej modlitwy za ludzi cierpiących i prześladowanych przez Talibów i czas pomocy materialnej. Po Mszy św. złożymy ofiary pieniężne do puszki Caritas. Za okazane serce i pomoc już dzisiaj serdecznie dziękuję.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W minionym tygodniu na remont kościoła p. Teresa zebrała 700zł. Zebrana kwota na remont + dotacja z gminy wynosi 41010zł. Sprawozdanie z kosztów remontu naszego kościoła podam we wrześniu.
7. Zbliża się czas pielgrzymki do sanktuariów na Podkarpaciu i do Częstochowy. Kto byłby chętny jechać na pielgrzymkę to bardzo proszę się zgłaszać do mnie. Plan pielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem i umieszczony na stronie internetowej Parafii.