Ogłoszenia duszpasterskie 29.12.2019r. Niedziela Świętej Rodziny.

1. Dzisiaj ostatnia Niedziela roku kalendarzowego, poświęcona Świętej Rodzinie z Nazaretu w której widzimy wzór do naśladowania dla współczesnych rodzin. Dzisiaj w czasie Mszy św. małżeństwa sakramentalne odnawiają przyrzeczenia małżeńskie. Chciejmy dzisiaj modlić się za istniejące już małżeństwa i rodziny z naszej parafii jak i te, które zaistnieją w niedalekiej przyszłości.

2. W poniedziałek 30.12. Msza św. o g. 10.00. w Starzycach.

3. We wtorek 31.12. Zakończenie starego roku. Msza św. dziękczynna za miniony rok o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na terenie naszej parafii.

4. W środę Nowy Rok 2020, rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w kościołach naszej parafii wg planu niedzielnego.

5. W czwartek 2 stycznia rozpoczynamy w naszej Parafii wizytę duszpasterską – kolędę. Pierwszą miejscowością kolędową będzie Biała. Kolędę będziemy rozpoczynać Mszą św. w kościele o godz. 14.00., a w soboty o godz. 12.00. na którą zapraszam szczególnie tych parafian u których w danym dniu będzie wizyta kapłana. Zwracam się z prośbą, aby na kolędzie byli obecni wszyscy członkowie rodziny zarówno dorośli jak i dzieci i młodzież. W czasie kolędy będę zostawiał koperty z prośbą o ofiarę na utrzymanie AWSD w Szczecinie. Wiodącymi tematami tegorocznej kolędy będzie przeżywanie i uczestnictwo w niedzielnej Mszy św, korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania oraz troska parafian o sprzątanie kościoła.

6. Kolęda: w Białej.
czwartek 02.01. od nr 1 do 31
piątek 03.01. od kościoła do zakrętu na Dobrzany
sobota 04.01. przy kościele i koło świetlicy
wtorek 07.01. od nr 68 do zakrętu na Dobrzany.

7. Jubilatom i solenizantom pierwszego tygodnia Nowego Roku skaładam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i błogosławieństwa nowonarodzonego Jezusa.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie parafii.

9. Do nabycia są jeszcze kalendarze religijne na 2020rok w cenie 4zł.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.