OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 NIEDZIELA ADWENTU B, 17.12.2017r.

1. Dzisiaj wchodzimy w bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Jest to przede wszystkim czas na głęboki rachunek sumienia i pojednanie się z Bogiem i drugim człowiekiem w sakramencie Pokuty i Pojednania.

2. We wtorek 19 grudnia przeżyjemy dzień spowiedzi św. w naszej parafii:
Linówko o g. 15.30. i Msza św.
Biała o g. 16.15.
Lutkowo o g. 17.00.
Starzyce o g. 17.45.
Długie o g. 18.30.
Od godziny 10.00. przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych, którzy pragnął przyjąć sakramenty. Proszę zgłaszać chorych i starszych po Mszy św.

3. Roraty w tym tygodniu wg następującego porządku:
poniedziałek – Starzyce g. 16.00.; Biała g.17.00.
Wtorek – Linówko g. 15.30.
Środa – Lutkowo g. 16.00.; Długie g. 17.00.

4. Są jeszcze do nabycia świece „Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, małe w cenie 5 zł i większe w cenie 15 zł. Oraz Opłatki wigilijne.

5. W przyszłą Niedzielę IV Adwentu po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na pomoc dla kościoła na wschodzie.

6. W przyszłą Niedzielę Msze św. będą odprawione wg nowego porządku:
Biała g. 9.30.; Linówko g. 10.40.; Długie g. 12.00.; Lutkowo g. 13.15.; Starzyce g. 17.15.
W godzinach popołudniowych rozpoczniemy wieczerzą wigilijną obchody świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o religijną oprawę Wieczerzy wigilijnej, pamiętajmy o modlitwie za rodzinę, o czytaniu Ewangelii, o poście, łamaniu się opłatkiem i wstrzemięźliwości od alkoholu.
Z racji na przypadającą w Niedzielę wigilię Msza św. Pasterka będzie odprawiona tylko w kościele parafialnym w Długiem o północy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7. Bardzo proszę parafian o przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej w kościołach naszej parafii. Za poniesiony trud składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Jubilatom i solenizantom nwego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które są przeznaczone na remont plebanii.