Ogłoszenia duszpasterskie 31.01.2021 IV Niedziela zwykła.

1. We wtorek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z poświęceniem gromnic w Długiem o godz. 11.00. i w Linówku o godz. 16.00. Poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. odbędzie się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 11 kwietnia wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 16.00.

3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

4. „Wieloletnie duchowe zmagania w naszej Ojczyźnie, których istotnym obszarem jest m. in. Ochrona oraz obrona świętości i nietykalności życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, ożyły kolejny raz w ostatnich dniach. Ten niezwykle ważny i trudny temat oraz osoby zaangażowane w zbożną ochronę życia trzeba otoczyć dodatkową modlitwą i pokutą dla ich ochrony i umocnienia. Osoby wołające o bezbożną wolność zabijania nienarodzonych trzeba z kolei otoczyć modlitwą i pokutą dla ich nawrócenia i opamiętania. Jest to część naszego katolickiego, ewangelicznego zadania w obecnym pokoleniu”. Pasterz naszej Archidiecezji ks. Abp. Andrzej Dzięga zwraca się do nas z prośbą o podjęcie dodatkowego postu i modlitwy przez najbliższe 9 miesięcy w każdy Pierwszy piątek miesiąca, poczynając od 5 lutego. W intencji Przebłagania Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej za grzechy Narodu Polskiego.

5. Dziękuję za rozebranie świątecznej dekoracji i posprzątanie kościoła.
17 lutego rozpoczniemy w kościele Wielki Post.

6. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej i Aniołów Stróżów.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. W zeszłą Niedzielę złożono do puszki Caritas na pomoc w Chorwacji 235zł. Bardzo serdecznie dziękuję za ten dar serca i solidarność z potrzebującymi. Na remont naszego kościoła złożono do tej pory 26060zł ostatnia wpłata 19.01 to 600zł. Tym rodzinom i mieszkańcom, którzy składają co miesiąc ofiary na remont i paniom, które zbierają serdecznie dziękuję.

8. Spotkanie dla Rady duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą Niedzielę 7 lutego o godz. 18.00.

9. Od lutego w soboty nie będzie Mszy św. niedzielnej.