Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021r. XXXI Niedziela zwykła.

1. Dzisiaj kończymy Tydzień Misyjny, w tym czasie modliliśmy się indywidualnie i wspólnotowo za tych, którzy nie znają jeszcze Chrystusa, za misjonarzy i misjonarki i za tych, którzy odrzucili i odrzucają Boga w swoim życiu. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do puszki jako pomoc misyjną.
2. Dzisiaj kończy się również miesiąc modlitwy różańcowej, jednak z różańcem się nie rozstajemy, będzie nam towarzyszył w listopadzie i przez następne miesiące jako modlitwa naszego serca.
3. Jutro 01.11. uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół przypomina i czci świętych znanych z imienia, oficjalnie kanonizowanych i błogosławionych, a także tych bezimiennych, których zna tylko Bóg. Msza św. w Kościołach naszej Parafii: Linówko – 8.30., Biała – 10.00., Długie – 11.30., po Mszy procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych; Lutkowo – 13.30., procesja na cmentarzu o godz. 15.00.
4. we Wtorek 02.11. wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nekropolie przypominają nam o przemijaniu tego świata i naszego życia na ziemi. Jako ludzie wierzący ufamy, że nasi bliscy zmarli i my sami dołączymy do grona zbawionych. Msza św. i Nabożeństwo wypominkowe w koścołach naszej parafii wg następującego planu: Starzyce – 9.00. Msza św i wypominki, Lutkowo – 10.00. Nabożeństwo wypominkowe, Biała – 11.30. Nabożeństwo wypominkowe, Linówko – 12.30. modlitwy na cmentarzu i wypominki w kościele. Długie – 16.00. Msza św. i procesja różańcowa z pochodniami na cmentarz. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w czasie świątecznych dni.
5. Ojciec Święty Franciszek ze względu na panującą nadal pandemię udzielił również w tym roku prawa zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych, przez cały listopad w osiem przez siebie wybranych dniach. Warunki zyskania odpustu: pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie modlitwy za zmarłych, bycie w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć komunię św. i odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
6. W środę nie będzie Mszy św.
7. W pierwszy piątek miesiąca listopada – odwiedziny chorych od godz. 11.00.
8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 16.00. po Mszy św. wypominki za zmarłych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Apelu Jasnogórskiego o 21.00.
9. W przyszłą Niedzielę poświęcę modlitewniki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 11.30. w kościele parafialnym.
10. Od 11 listopada rozpoczniemy codzienną 9-miesięczną modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny i Parafii. Szczegóły podam za tydzień.
11. Bóg zapłać za ofiary wspomagające utrzymanie parafii.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.