Ogłoszenia duszpasterskie 8 maja 2022r. IV Niedziela Wielkanocna.

1. Dzisiaj Niedziela Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy 59 tydzień modlitw o powołania pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.

2. Litanie Loretańską do Matki Bożej odmawiamy w Niedzielę po Mszy św. a w dni powszednie po Mszy św. na filiach.

3. W tym tygodniu liturgiczna uroczystość św. Stanisława BP M, Głównego Patrona Polski w poniedziałek i święto św. Macieja Ap, w sobotę.

4. W piątek 13 maja wspominamy rozpoczęcie objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r. Matka Boża objawiała się trojgu dzieciom każdego 13 dnia miesiąca do października. Będziemy co miesiąc 13 dnia gromadzić się na Mszy św., różańcu i procesji fatimskiej wokół kościoła. W najbliższy piątek 13 maja o godz. 17.00 zapraszam do kościoła w Białej.

5. W sobotę 14 maja o g. 11.00. dzieci z klasy III przystąpią do Sakramentu Pokuty i pojednania.

6. W przyszłą Niedzielę w kościele parafialnym czworo dzieci z naszej parafii na Mszy św. o 11.30. przyjmie pierwszą Komunię świętą.
7. Ze względu na I Komunię św. będą zmienione godziny odprawiania Mszy św. w Niedzielę 15 maja: 8.15. Starzyce; 9.15. Lutkowo; 10.15. Biała; 11.30. Długie; 13.15. Linówko.

8. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i opieki Bożej.

9. Rolnikom i ogrodnikom niech dobry Bóg błogosławi w pracy na roli.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

11. Zapowiedzi przedślubne
Karolina Izajko, Łukasz Wojtoniszak zam. Starzyce (3).