Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna Święto Bożego Miłosierdzia.

Z Dzienniczka siostry św. Faustyny: „Tak, pierwsza niedziela po Wielkanocy jest świętem Miłosierdzia, ale musi być i czyn; i żądam czci dla Mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu, który jest namalowany. Przez obraz ten, udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania Mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza nic nie pomoże bez uczynków”.

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Powszechnym święto Bożego Miłosierdzia, od dzisiaj do soboty 17 kwietnia będzie trwał 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. W dniu Zmartwychwstania Jezus w Wieczerniku przemówił do zalęknionych uczniów: Pokój Wam! Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Chrystus wzywa nas do miłosierdzia, do solidarności i dobra. W trudnym czasie pandemii chciejmy odpowiedzieć na to zaproszenie przez modlitwę, ofiarę i uczynki miłości. Dzisiaj i w dni powszednie można złożyć ofiarę do puszki Caritas.
2. Od poniedziałku do soboty o godz. 15.00. w kościele modlitwa: Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kościół będzie otwarty codziennie od 11.00 do 19.00. Zapraszam, aby nawiedzać Pana Jezusa ukrytego w Tabernakulum i modlić się w intencjach osobistych i za wspólnotę parafialną.
3. W środę o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.
4. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych w dni powszednie.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i na remont naszego kościoła. Przed świętami otrzymałem ofiary na remont w kwocie 500 i 480zł oraz dotację z Urzędu Gminy Chociwel w kwocie 6900zł. Razem jest na koncie 35560 zł. Naszym samorządowcom: Wiceburmistrzowi i Radnemu bardzo dziękuję za pilotowanie i doprowadzenie do pozytywnego końca sprawy dotacji dla naszego kościoła.
7. Zapowiedzi przedślubne
Sylwia Łyp, panna, zam. Szczecin
Sebastian Majkowski, kawaler, zam. Szczecin (2).