Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Męki Pańskiej i Wielki Tydzień 28.03 – 04.04.2021r.


1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa, w kościele rozpoczynamy religijne obchody Wielkiego Tygodnia z centralnymi wydarzeniami zbawczymi.
Na początku Mszy św. święcimy tradycyjne palmy.
2. Msza św. w Wielki Wtorek i Wielką Środę o godz. 10.00. Po Mszy św. okazja do spowiedzi św.
3. W tym roku ze względu na epidemię i sanitarne obostrzenia w kościołach filialnych nie odprawia się liturgii Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej.
4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w WIELKI CZWARTEK o godz. 18.00. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej. Pod koniec Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji – Ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00.
5. W WIELKI PIĄTEK- nie sprawuje się Mszy św. Adoracja indywidualna Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 9.00 – 17.55. DROGA KRZYŻOWA O GODZ. 15.00. i rozpoczęcie nowenny do Bożego Miłosierdzia.
LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ O GODZ. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 21.00.
6. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
7. W kościołach filialnych Droga Krzyżowa będzie odprawiona: w Starzycach o 9.30. w Linówku o 10.30. w Białej o 11.30. w Lutkowie o 12.30. w Długiem o 15.00.
8. Adoracja Krzyża będzie się odbywała po zakończeniu liturgii. Każdy uczestnik liturgii wychodząc z kościoła dokona adoracji Krzyża przez pełne wiary przyklęknięcie na klęczniku lub głęboki skłon głowy. Pamiętając o zastosowaniu odstępu 1,5m między adorującymi.
9. WIELKA SOBOTA – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.30 do Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. W tym dniu zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
10. POŚWIĘCENIE POKARMÓW- odbędzie się we wszystkich miejscowościach naszej parafii przy Krzyżach misyjnych i przydrożnych. Wszyscy uczestnicy poświęcenia, proszę aby ustawili się na placu przy kościołach zachowując odległość od siebie 1,5m, mając zasłonięte nos i usta maseczką. Po modlitwie przejdę i poświęcę pokarmy w koszykach. Poświęcenie odbędzie się: Mosina o 9.00; Lutkowo o 9.30; Starzyce o 10.00; Linówko o 10.30;
Biała o 11.00; Długie o 11.30.
11. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. Rezurekcyjna w kościele parafialnym o godz. 6.00. bez procesji wokół kościoła. Po modlitwie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wiernych w kościele i całej parafii przed kościołem. W tym czasie proszę, aby biły dzwony na wierzy kościoła.
12. Następne Msze św.: Lutkowo 8.00; Starzyce 9.00; Biała 10.30; Linówko 12.00.
13. W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. wg stałego porządku niedzielnego.
14. Kochani Parafianie w tym szczególnym czasie wielkiego tygodnia i Świąt Wielkanocnych dbajcie o swoje zdrowie, swoich bliskich i innych ludzi. Bez potrzeby nie przemieszczajcie się. W liturgii uczestniczcie przestrzegając wydanych obostrzeń sanitarnych. Przypominam, że nadal obowiązuje możliwość skorzystania z dyspensy ks. Arcybiskupa dotyczącej uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. Proszę i zapraszam wszystkich do modlitwy za nas wszystkich, za ludzi chorych na covid, i inne choroby, za lekarzy i personel medyczny, za wojsko i wolontariuszy walczących z pandemią.
15. Można nabywać świece caritas, każda sprzedana świeczka to pomoc dla konkretnego potrzbującego człowieka.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.