Ogłoszenia duszpasterskie – Piąta Niedziela Wielkiego Postu.

1. W minioną środę zakończyliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom, którzy uczestniczyli fizycznie i duchowo w nabożeństwach i naukach, dziękuję za złożone ofiary. Postarajmy się, aby przeżyte rekolekcje wydały obfity plon łaski w naszej wspólnocie parafialnej.
2. W czwartek 25 marca liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. O godz. 18.00. zapraszam na nabożeństwo różańcowe w intencji poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Będzie można również podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone aborcją.
3. Komunikat Kurii Metropolitalnej: W uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty (Pallotyni) w Szczecinie, o godz. 19.00. zostanie odprawiona Msza św. z podjęciem duchowej adopcji poczętego dziecka. Zachęcamy wiernych do podjęcia w tym szczególnym dniu duchowej adopcji, aby w ten sposób włączyć się w wielkie dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.
4. W czwartek przypada również trzecia rocznica śmierci ks. Kazimierza Janasa. Msza św. w intencji zmarłego kapłana będzie odprawiona w Lutkowie o godz. 16.00.
5. W piątek odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną od godz. 11.00.
6. W piątek o godz. 17.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej wokół kościoła parafialnego.
7. Za tydzień ostatnia Niedziela Wielkiego Postu, Niedziela Męki Pańskiej potocznie zwana Niedzielą Palmową, w czasie każdej Mszy św. czytamy opis Męki Pańskiej wg św. Marka Ewangelisty i poświęcamy palmy z żywych gałązek wiosennych drzew i krzewów. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Po Mszy św. Nabożeństwo Gorzkie Żale.
8. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.
9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
10. Po Mszy św. można nabywać świece wielkanocne Caritas w cenie 6zł. Każda sprzedana świeczka to wielka pomoc dla konkretnego człowieka potrzebującego naszej pomocy. W dobie szalejącej pandemii i coraz bardziej widocznego ubożenia niektórych naszych bliźnich nie zamykajmy naszych serc na pomoc potrzebującym.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.