Ogłoszenia duszpasterskie Trzecia Niedziela Wielkanocna


1. III Niedziela Wielkanocna, jest przeżywana jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny (18-24 kwietnia br.). W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, a motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Zachęcam do czytania Pisma Świętego zwłaszcza w tym tygodniu.
2. Z racji na rozpoczęty remont w naszym kościele parafialnym w dni powszednie nie będzie Mszy św. W kościołach filialnych Msze św. będę odprawiał wg. stałego planu.
3. Wczoraj zakończył się Tydzień Miłosierdzia, tradycyjnie po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki Caritas jako pomoc dla najbardziej potrzebujących naszego wsparcia materialnego.
4. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
5. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.
6. Zapowiedzi przedślubne
Sylwia Łyp, panna, zam. Szczecin
Sebastian Majkowski, kawaler, zam. Szczecin (3).

Maciej Krzysztof Szabat, kawaler, zam. Biała
Monika Mikołajek, panna, zam. Biała (1).

7. Bardzo serdecznie dziękuję Panom za podstawienie ciągnika z przyczepą i posprzątanie gruzu po remoncie okien. 

8. od 1 kwietnia br. ruszył Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, jest to największe przedsięwzięcie statystyczne odbywające się co 10 lat. Każdy mieszkaniec Polski jest zobowiązany ustawowo do wypełnienia formularza spisowego. Podstawową i obowiązkową metodą przekazania informacji jest tzw. samospis przy użyciu aplikacji internetowej dostępnej od 1 kwietnia br. na stronie https://spis.gov.pl/. Opcjonalną metodą, szczególnie polecaną dla osób, które nie mają możliwości wypełnienia formularza w aplikacji internetowej, jest dokonanie spisu telefonicznie dzwoniąc na infolinię NSP – pod nr tel. 22 279 99 99, gdzie należy wybrać opcję „Spisz się przez telefon”. Z osobami, które z różnych przyczyn nie dokonają samospisu, po 4 maja skontaktuje się rachmistrz telefoniczny, wówczas musimy udzielić informacji, nie mamy możliwości odmowy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.