OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024

1. Nabożeństwo do NSPJ odprawiamy w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 19.00. W kościołach filialnych po Mszy św. sprawowanej wg tygodniowego planu. W Niedzielę przed lub po Mszy świętej.

2. Dzisiaj wybory do Parlamentu Europejskiego, pamiętajmy o chrześcijańskim i patriotycznym obowiązku głosowania.
3. We wtorek 11.06. wspomnienie liturgiczne św. Barnaby Apostoła, w tym dniu obchodzimy 37 rocznicę wizyty apostolskiej św. Jana Pawła II w Szczecinie w 1987r.

4. W czwartek 13.06. wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy prezb dK.

5. W piątek 14.06. wspomnienie liturgiczne Bł Michała Kozala bp m.

6. W sobotę 15.06. w naszej miejscowości będziemy świętować otwarcie i poświęcenie nowej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiem.
O godz. 15.30. zgromadzimy się przy remizie strażackiej i wspólnie ze strażakami przejdziemy do kościoła na Mszę św. w intencji strażaków. Program uroczystości wywieszony jest w gablotach przed kościołem i na terenie wioski. Organizatorzy – Strażacy i ich rodziny serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania.
7. W zeszłą Niedzielę zakończyły się uroczystości udzielania pierwszej komunii świętej dzieciom z naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom za dobre przygotowanie się do przyjęcia sakramentów spowiedzi św. i Eucharystii. Dziękuję rodzicom za przygotowanie kościołów i terenu wokół kościoła do tych uroczystości. Dziękuję za przekazane dary ołtarza.

8. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafialne.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.