Ogłoszenia duszpasterskie: XVIII Niedziela zwykła, 31.07.2022r.

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas abstynencji od napojów alkoholowych. Przeżywany będzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Zachęcam do podjęcia abstynencji w sierpniu, który jest miesiącem ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Bł. Kardynał Stefan Wyszyński przypominał: „Troska o trzeźwość, to Polska racja stanu”. Abstynencja jest dobrowolnym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego, a także odpowiedzialność za przyszłość polskiego narodu.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz. 18.00. w kościele parafialnym.
3. W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 17.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św. i modlitwa różańcowa oraz Msza św.
4. Sierpień to szczególny czas prac żniwnych, wszystkim rolnikom życzę błogosławieństwa Bożego w tym czasie intensywnej pracy.
5. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składam życzenia Bożej opieki i wstawiennictwa Matki Bożej.
6. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Do 10 sierpnia musimy opłacić ubezpieczenie kościołów i plebanii. Kwota ubezpieczenia w tym roku wynosi: 682,00zł tj. 136,40zł. Bardzo proszę o zebranie tej kwoty do przyszłej niedzieli.

W minioną Niedzielę 24 lipca, przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Parafianom z Długiego za poniesiony trud w przygotowanie tej naszej uroczystości w kościele i na placu przed kościołem. Dziękuję Parafianom, którzy byli zgromadzeni w kościele i przybyłym gościom. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ofiary zebrane na tacę w czasie Mszy św. i złożone na placu przed kościołem za ciasto, kawę, herbatę, pierogi i kiełbaski, przeznaczone są na zakup ołtarza bocznego do naszego kościoła. Ofiara z tacy to 818zł, ofiara z poczęstunku to 1610zł. Razem: 2428zł i ofiara od parafianki – 500zł. Razem na ołtarz złożono do tej pory: 4128zł. Bardzo proszę o dalsze składanie ofiar na ten cel.